Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Firewalker Boots Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: Pythius The Rotten Quest
Nagroda: Firewalker Boots
Lokacja: Beregar
Wymagany poziom: Polecany 130+
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Goblin, Dragon Hatchling, Dragon, Elder Bonelord, Giant Spider, Pythius The Rotten
Legenda: Gdy Varphior doprowadził do upadku Yalahar'u, podczas krwawych wojen między Yalaharianami żył smok Pythius. Wielu Yalaharianinów omijało go łukiem, gdyż każdy miał na sobie świecącą szatę, a Pythius był znany z tego, że przepadał za złotem, srebrem, klejnotami i innymi błyskotkimi. Gdy Yalahar upadł, zdobył wszystkie jego skarby. Za zbrodnię, której się dopuścił, żyjący Augurzy i Yalaharianowie rzucili na niego Klątwe Gnijącego Ciała. Smok, który zaczął bardzo wstydzić się swojego ciała, opuścił Yalahar i zamieszkał głębokich czeluściach wyspy Fenrock, strzeżony przez hordy smoczych Lordów. Podobno trzyma on w swym skarbcu buty o niezwykłej mocy, które pozwalają na chodzenie po ogniu, lecz żeby potwierdzić te plotki, musi znaleźć się śmiałek, który odważny się stanąć w pojedynku ze starożytnym smokiem Pythiusem. Lecz kto się odważy?... Kto?..