Skocz do: Nawigacja, szukaj
Grim Reaper.gif Grim Reaper
3900 Hp
5500 Exp (Exp/Hp: 1.4)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 8250)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Używa czarów obszarowych: Blood Berserk (0-?hp), Explosion Wave (0-350hp), Blood Beam (0-600?hp), Leczy się, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia
Odgłosy: "Death!"; "Come a little closer!"; "The end is near!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-720 hp), Na dystans śmiercią (0-350 hp)
Maks. obrażenia: 1300 hp
Zachowanie:
Opis: Mroczny Żniwiarz jest duszą tak samo jak Wisp, lecz różnica polega na tym, że jest on z natury zły. Kontroluje on ciało nieszczęśnika, którego akurat uda mu się posiąść. Celem Mrocznego Żniwiarza jest zadać jak największy ból i cierpienie. Najgorszą rzeczą jest to, iż nie da się ich zabić do końca, bo kiedy ich ciało zostanie zniszczone, ich dusze uciekają nietknięte.Wygląda jak Death Reaper, Rift Scythe i Duskbringer
Występowanie: Loch Grim Reaperów w Drefie, Okolice Hero Cave, Peninsula Tomb, Ancient Ruins Tomb, Dzielnica cmentarna
Taktyki: Grim Reaper nie jest łatwym przeciwnikiem, dlatego w walce z nim należy pamiętać o rodzajach walki które należy podjąć w przypadku gdy spotkamy jednego bądź więcej osobników.


Rycerz: Dla wojowników władających bronią białą Żniwiarze są "twardymi" przeciwnikami. Są częściowo odporne na ataki fizyczne co czyni go jeszcze silniejszym w walce. Samotne polowania na nich nie są opłacalne dla knightów, gdyż wiąże się to z waste oraz szansą na śmierć gdy będziemy pod atakiem kilku przeciwników naraz. W walce z Grim Reaperami rycerze najlepiej sprawdzają się w roli blokera podczas polowań w drużynie. Mając dobrego siochera mogą wytrzymywać duże comba.
Paladyn: Dla paladynów jest to dobra opcja, aby zdobywać na nich doświadczenie. Pomimo częściowej odporności na obrażenia fizyczne paladyni bija je całkiem mocno (Mając odpowiednio wysoki poziom walki na dystans) wspomagając się czarem Divine Missile (Obrażenia od świętości na którą Grim Reapery są podatne) co sprawia, że są lepiej przystosowani do walki z nimi niż inne profesje. Paladyni mogą na nich spokojnie samotnie expić, ale również stanowią część atakującą w drużynowych polowaniach. Zalecany poziom do w miarę bezpiecznego polowania to 150, najlepiej używać runy fire wall lub fire bomb i przebiegać przez rune wtedy grim reaper nie będzie zadawał nam dużych obrażen.
Mag: Dla magów Grim Reapery są dość trudnymi przeciwnikami z powodu małej ilości punktów życia. To sprawia, że potwory te mają przewagę nad Sorcererami, jednakże asem w rękawie magika jest podatność Żniwiarzy na energię którą należy dobrze wykorzystać. Solowanie pojedynczych osobników nie jest złym pomysłem, ale zalecane jest to na poziomie wyższym od 200 ze względu na duże combo. Na polowania należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość potionów oraz Wand of Starstorm. Czary których trzeba używać do atakowania to Great Energy Beam, Energy Wave oraz Energy Strike. Magowie są niezbędni do polowań drużynowych wykorzystując wcześniej wymienione czary.
Druid: Dla druidów samotne wyprawy na Grim Reapery są mało opłacalne, gdyż są one częściowo odporne na wszystkie jego żywioły, a używanie run Sudden Death również nie jest najlepszym wyjściem ponieważ Żniwiarze są także częściowo odporni na śmierć. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji dla druida jest polowanie w grupie. Są oni niezbędni do leczenia blokerów używając czaru Heal Friend dlatego często zabiera się ich na hunty Grim Reaperów.

Polowanie w grupie:

Polowania w drużynach składają się z 3 istotnych rzeczy.

1. Bloker
2. Siocher
3. Shooterzy (Sorcerer oraz Paladyn)
Cała zabawa polega na tym, żeby bloker brał na siebie wszystkie potwory, siocher go leczył, a shooterzy zabijali to co zlurował bloker. Gdy rycerz blokuje a druid go leczy, część atakująca zajmuje się zabijaniem wrogów w jak najszybszym czasie. Gdy monstra stoją w odpowiedniej pozycji względem blokera śmiało można używać Energy Wavea lub Great Energy Beama, zaś paladynowie winni atakować używając Assassin Starów bądź kuszy i Prismatic Boltów. Im więcej członów liczy grupa tym bezpieczniejsze stają się polowania. Takie polowania są opłacalne dzięki dobremu loot'owi.
Loot: 0-263 gp, Concentrated Demonic Blood, Great Mana Potion, Demonic Essence, Scythe, Ultimate Health Potion, 0-4 Platinum Coin, Mystical Hourglass, Magic Light Wand, Dark Shield, Rusty Armor, 0-4 Orichalcum Pearl, Underworld Rod (rzadko), Nightmare Blade (rzadko), Death Ring (bardzo rzadko), Glacier Kilt (rzadko), Skullcracker Armor (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Duchy.