Skocz do: Nawigacja, szukaj
Hero.gif Hero
1400 Hp
1200 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1800)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Leczy się, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: Let's have a fight!, I will sing at tune at your grave, Have you seen princess Lumelia?, Welcome to my battleground!
Sposób ataku: W zwarciu (0-240 hp), Na dystans (strzałami) (0-120 hp)
Maks. obrażenia: 360 hp
Zachowanie: Bohaterowie wałęsają się po wyspie Edron, byli oni pierwszymi badaczami tejże wyspy. Kiedyś dzielni i lojalni rycerze króla, kontakt ze złem czy może chciwość i chęć zysku - nikt do końca nie wie - co zmieniło ich serca. Teraz atakują każdego intruza używając swej niesamowitej siły.
Opis: Niegdyś dzielni, sławieni, niepokonani... Ich serca były nastawione na: Za ojczyznę! A teraz: W imię zła zginiesz! Ciemność mydliła im oczy, mówiła, że armia króla jest elitarną jednostka wśród chłopów, że wśród rycerzy niczym się nie różnią. Zło zaoferowało im ,,coś lepszego"... To była nieprawda... Z bohaterów elitarnych jednostek stali się zwykłymi bandytami o pseudonimie "bohater". Od tamtych czasów są rozgniatani jak owady, a w swoich skarbcach trzymają skradzione podczas dezercji królewskie zestawy i inne kosztowności. Dla nich nie ma ratunku... Niech to jest przestrogą dla innych elitarnych jednostek... Zło jest podstępne...
Występowanie: Jaskinie pod Edron, Dzielnica Czarodziejów Yalaharu
Taktyki: Wystarczy zgrana ekipa, a Hero nie stanowi najmniejszego zagrożenia. Knight stoi na czatach i blokuje Hero tak, aby patrzył wprost na niego, gdy reszta ekipy odpowiedzialna za atak czyni swą powinność. Miejsce ustawienia należy tak dobrać, aby nie blokować respawnu i być niego jak najbliżej. Jeżeli Hero nie jest dobrze przyblokowany (ma dojście do reszty ekipy) należy pamiętać o wyjściu awaryjnym dla graczy atakujących aby Hero ponownie przerzucił się na gracza blokującego. Najlepiej używać kusz (Paladyn). Można też używać run Explosion lub summonów (najczęściej DS-y lub minotaury archery) jednak w tych dwóch wypadkach część expa przepada, bądź runy mogą się nie zwrócić. Często spotyka się jednak metodę z summonami, gdyż koszty zyskania doświadczenia i lootu są znacznie mniejsze. Warto też wiedzieć, że gracz blokujący powinien atakować jako trzeci na tak zwany "przełamany block". Chodzi o to, że jego uderzenia omijają tarcze, gdyż ta przechwytuje atak tylko dwóch więc zostaje już tylko przebić się przez opancerzenie. Atak taki powinien przeprowadzać na "defensive fighting" aby obrażenia były małe. Aby summony nie ginęły za szybko, ani nie trzeba ich było leczyć zbyt często należy zadbać o to, by stały po przekątnych, gdyż szansa na zmianę celu jest wtedy znacznie mniejsza.

Expienie Solo

Loot: 0-100 gp, 0-2 Meat, 0-13 Arrow, 0-3 Sniper Arrow, Grapes, Red Rose, Bow, Wedding Ring, Scarf, Green Tunic, Scroll, Lyre, Rope, Scroll of Heroic Deeds, Small Notebook, Two Handed Sword, War Hammer (rzadko), Fire Sword (rzadko), Red Piece of Cloth (rzadko), Great Health Potion (rzadko), Crown Armor (rzadko), Crown Helmet (rzadko), Crown Shield (rzadko), Crown Legs (rzadko), Might Ring (bardzo rzadko), Piggy Bank (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.