Skocz do: Nawigacja, szukaj
Hunter.gif Hunter
150 Hp
150 Exp (Exp/Hp: 1)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 225)
Summon/Convince: --/530
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne
Odgłosy: "Guess who we are hunting!", "Guess who we're hunting, hahaha!", "Bullseye", "You'll make a nice trophy!"
Sposób ataku: Na dystans strzałami (0-100hp, do dwóch razy na rundę)
Zachowanie: Ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Łowcy to bandyci wyjęci spod prawa, zamieszkują lasy na terenie całej Tibii. Nie polują tylko na zwierzęta, lecz także na podróżników i poszukiwaczy przygód. Nie są zbyt potężni, ale dzięki swej szybkości i precyzji w posługiwaniu się łukiem są wyjątkowo niebezpieczni.
Występowanie: Na północ od Mount Sternum, Plains of Havoc, pojedynczy respawn na szczycie góry Femor Hills, Maze of Lost Souls, w pobliżu wejścia do Hero Cave, na północ od Amazon Camp, na południe od Outlaw Camp, na wieży zamku Elvenbane, Tyrsung, obóz na Tiquandzie
Taktyki: Łowca jest śmiertelnym zagrożeniem dla niedoświadczonego gracza, a potrafi także zabić rycerza nawet na 20 poziomie! Niedoświadczeni gracze często giną na tym respie. Loot z Huntera jest całkiem niezły, ponieważ często wypada z niego Brass Armor i Bow.
Loot: 0-24 Arrow, 0-2 Poison Arrow, 0-2 Orange, Hunter's Quiver, 0-2 Roll, Torch, Bag, Brass Armor, Leather Helmet, Leather Legs, Bow, Brass Helmet, 0-3 Burst Arrow (rzadko), Dragon Necklace (rzadko), Deer Trophy (rzadko), Lion Trophy (bardzo rzadko), Wolf Trophy (bardzo rzadko), Small Ruby (bardzo rzadko), Sniper Gloves (bardzo rzadko), Slingshot (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.