Skocz do: Nawigacja, szukaj
Hyaena.gif Hyaena
60 Hp
20 Exp (Exp/Hp: 0.3)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 30)
Summon/Convince: 275/275
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Nic.
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: W zwarciu (0-16 hp).
Zachowanie: Ucieka, jak ma połowę swojego hp.
Opis: Od lat uznawane za padlinożerne stworzenia - Hieny, zostawiają podobną zdobycz co jelenie. Te silne stworzenia znaleźć można na pustyniach Daramy. Ich szczęki są potężne, w stosunku do ich rozmiaru, i bardzo niebezpieczne. W trudnych przypadkach są tchórzliwe i na tyle szybkie, że mogą uciec z miejsca walki. Zwykle polują w stadach, głównie w nocy. Gonią za swoim łupem aż ten nie padnie z wyczerpania, następnie dopadają go i rozszarpują między sobą. Te hałaśliwe zwierzęta wyją na kilka sposobów. Wydają głosy maniakalnego śmiechu gdy atakują przeciwnika, który zmienia się w straszny skowyt gdy wróg odpiera atak i gdy ich życiu grozi niebezpieczeństwo.
Występowanie: Pustynie na Daramie (Devourer, Kha'labal), Plague Spike, Góry Kha'zeel, W czasie najazdu Apprentice Shenga na Rookgaard.
Taktyki: Hieny nawet w grupach nie stanowią większego zagrożenia. Są bardzo łatwym łupem dla każdego gracza, nawet tych, którzy niedawno co opuścili wyspę Rookgaard i dokonali pierwszych zmian w swoim ekwipunku. Nie zostawiają zbyt wiele jedzenia, jednak mogą okazać się kuszącą alternatywą dla innych, przepełnionych miejsc zwłaszcza dla druidów i magów, dla których jedzenie jest szczególnie ważne, gdyż muszą jak najszybciej wyćwiczyć lepszy poziom magiczny. W walce z nimi nie trzeba stosować jakiejś szczególnej taktyki. Warto pamiętać, że mając żółte życie, Hieny próbują ratować się ucieczką, jednak nie powinno to sprawić większych problemów, ponieważ łatwo zadbać o to, aby uciekały w pożądaną przez nas stronę. Wystarczy pamiętać, że Hiena stara się uciekać od gracza, z którym walczy.
Loot: 0-2 Meat, 0-4 Worm
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Inne Ssaki.