Skocz do: Nawigacja, szukaj
Apprentice Sheng.gif Apprentice Sheng
95 Hp
150 Exp (Exp/Hp: 1.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 225)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Przywołuje do 2 Hien, strzela Energy Fieldami, wolno się leczy.
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Nic.
Odgłosy: "I will protect the secrets of my master!", "Kaplar!", "This isle will become ours alone".
Sposób ataku: W zwarciu (0-10 hp), na dystans energią (1-30 hp) i ogniem (1-40 hp).
Maks. obrażenia: 40 hp
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Jest to uczeń Minotaura Maga. Minotaur Mage po długim szkoleniu wypuszcza go ze swojego pokoju by zabijał ludzi. Jednak to on zwykle pada ich ofiarą. Dla doświadczonego gracza ze wsparciem, i ze Small Health Potionami jest łatwym kąskiem. Wypada z niego Magic Light Wand oraz Knife, bardzo rzadkie przedmioty. Krążą też pogłoski, iż można zdobyć z niego Brass Armor.
Występowanie: Mino Hell na wyspie Rookgaard (bardzo rzadko).
Taktyki: Apprentice Sheng to najniebezpieczniejszy potwór którego można zabić na Rookgaardzie. Warto bić go ze spearów, gdyż kataną na mniejszym poziomie niż 20 praktycznie nic mu nie zrobimy, a ze spearów hity przy 17 distance fighting i 20 poziomie dochodzą nawet do 30. Wraz z nim w jaskini pojawiają się dodatkowe Minotaury, tak więc należy przygotować trochę dodatkowych Small Health Potionów. Apprentice Sheng zawsze stara się zachować dystans od graczy, dlatego trzeba go przyblokować w kącie, albo strzelać z łuku. Najlepiej, żeby była osoba, która by odciągała Minotaury, Wilka i Hieny - po zimowym update 2009 nie zawsze Hieny są przywoływane.

Screen: (Saphira 08.01.2008)

ApprenticeShengSaphira.png
Loot: Gold Coin.gif, Torch.gif, Dead Snake.gif, Carrot.gif, Rope.gif, Shovel.gif, Magic Light Wand.gif, Knife.gif, Leather Legs.gif, Leather Helmet.gif, Minotaur Leather.gif.
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego bossa do kategorii: Minotaury.