Skocz do: Nawigacja, szukaj
Lizard Dragon Priest.gif Lizard Dragon Priest
1450 Hp
1320 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1980)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Staje się niewidzialny, Leczy się, Przywołuje do 2 Dragon Hatchling, Zatruwa, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od ognia
Wrażliwy na:
Odgłosy: "I ssssmell warm blood!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-50 hp), Na dystans ogniem (0-200 hp)
Zachowanie: Utrzymuje dystans od gracza.
Opis: Starożytne teksty mówią o czasach, kiedy czcili oni inne stworzenia. Ich wierzenia zmieniły się dopiero po pojawianiu się smoków na terenie Zao. Przez ostatnie dziesięciolecia, stare zwyczaje są coraz bardziej zapominane, jeśli nie stłumione. Obecnie nie wiadomo dużo na temat ich poprzedniej religii.
Chociaż Smocze Kapłaństwo to nowy zwyczaj, to zostali oni nauczeni bardzo wieli rzeczy, przez ich smoczych panów. Władają oni ogniem jako jedni z najlepszych na całym świecie. Pomimo tego płomień jest postrzegany tylko i wyłącznie jako symbol smoków. Za to kapłani jako swój symbol wybrali smoki. Kapłani ci w swoim zachowaniu próbują je naśladować. Widać to choćby w ich stylu walki. Obecnie, wyznawanie smoków bardziej przybrało formę obowiązku, niż prawdziwej czci.
Występowanie: Podziemne miasto Jaszczuroludzi, Parne pola, Ruiny Świątyni Równowagi, Południowa część miasta Zzaion, System jaskiń na północy parnych pól.
Taktyki: Jest to zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik z wyższych rangą jaszczuroludzi. Jego uderzenia z ognia wachają się od około 300 hp do ponad 400 hp. Na szczęście nie uderza on co turę z tego ataku. Warto wspomnieć że może on przywołać do dwóch młodych smoków jednocześnie, a ich obrażenia wraz z ognistym atakiem kapłana, potrafią się połączyć w duże combo.
Loot: 0-183 gp, 0-2 Platinum Coin, Dragon Priest's Wandtip, 0-3 Small Amethyst, Strong Mana Potion, Great Mana Potion, Bunch of Ripe Rice, Lizard Leather, Lizard Scale, Terra Rod, Wand of Inferno (rzadko), Focus Cape (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Yellow Gem (rzadko), Life Ring (rzadko), Zaoan Robe (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Jaszczuroludzie.