Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zao CipSoft.gif

Ogólne Informacje

Stara wersja parostatku.
Nowa i udoskonalona konstrukcja.

Zao to kontynent znajdujący się na północny-wschód od Mainlandu i na wschód od Yalahar. Został odkryty podczas eksploracji rzek wodnych pod Kazordoon. Dowódcą parostatku, który odkrył system jaskiń bogatych w rzadkie rudy metalu, a na dodatek mających kontakt z powierzchnią był Thorgrin. Wyprawy te były możliwe dzięki nowej generacji parowców, powstałych po odkryciu Yalaharu (najprawdopodobniej zostały w nich użyte niektóre mechanizmy wynalezione w Yalaharze, chociaż oficjalnie nie zostało to potwierdzone przez żadnego krasnoludzkiego kapitana).

Jednym z pierwszych odkrywców który wyszedł z wzgórz które obecnie prowadzą do Farmine, był Amaro, podróżnik i poszukiwacz przygód. Krążą plotki że nocami do zabudowań zbliżają się cienie. Są nimi tubylcy, mieszkający w obozowisku w górach. Mieszkają oni tam od dawna, ale nie zostali zgładzeni, ponieważ dla Smoczego Imperatora, nie stanowią żadnego zagrożenia. Inne rasy są lepsze od nich pod każdym względem. Prymitywne włócznie, nie mają szans przeciw zaawansowanym braniom jaszczuroludzi. Jedyną rasą która pragnie zabić tubylców, są orkowie. Są oni bardziej rozwinięci, ale i tak przypominają barbarzyńców, możliwych do pokonania przez jaskiniowców. Lazaran, wódz plemienia, wynagrodzi każdego kto pomoże im w wojnie z orkami. Od czasu do czasu udają się oni na tak zwane "wielkie polowania", przy których również potrzebują pomocy.

W centralnej części kontynentu znajdują się wielkie góry, których szczyty są pokryte lodem. Między jednymi a drugimi górami leżą rozległe stepy, na których można natknąć się na ruiny miasta, zdobione ornamentami w kształcie węży i smoków. Mieszkają w nich orkowie, pod dowództwem minotaura, Curosa. Nakazał on naprawę ruin, lecz orkom jako stworzeniom prymitywnym nie zależy, żeby miasto było naprawione dokładnie. Dlatego na zniszczonych dachach, rozpięta jest tylko skóra, a przestrzenie między zawalonymi ścianami wypełnione belkami.

Bliżej wschodu, roślinność staje się bardziej okazała. Na samym wybrzeżu rosną niespotykane wcześniej krzewy. Bardziej na zachód rosną tylko wielkie trawy, które im dalej, stają się coraz mniej liczne i coraz bardziej wyschnięte.

Pierwszym założycielem jaszczurzoludzkiej dynastii był Zao i to od jego imienia nazwano kontynent. Razem z jego potomkami, zbudował on potężne podziemne miasto. Warto również wspomnieć o dziurach w ziemi, z których wypływa gęsta czarna ciecz, zatruwająca cała roślinność wokół. Według legendy jest to jad Wielkiego Węża, który w swej złości przeklinał i odwrócił się od tamtejszych jaszczuroludzi, po tym kiedy ich bóstwem stały się smoki. Dawni kapłanie wężów, dzięki nim, zmienili się w o wiele mocniejszych smoczych kapłanów. Po przybyciu smoków, w wylęgarniach zaczęli się pojawiać Drakeni. Draken to połączenie mocy i inteligencji smoka, oraz zwinności jaszczuroludzi. Kiedy potęga wojsk jaszczuroludzi, orków i minotaurów była równa smokom, wraz z Drakenami dołączyli do wojny. Później losy bitw były już przesądzone. Najczęściej to właśnie Drakeni dowodzili bitwami. Posiadali własny, specjalny ekwipunek, oraz przechodzili bardzo długie szkolenia. Ci bardziej inteligentni zostawiali broń i zaczynali trenować umiejętności magiczne. Teraz, jako inteligentni doradcy, służą Smoczemu Imperatorowi. Jednym z takich doradców jest Ztiss. Kiedy smoki zażądały jednak od jaszczuroludzi nagrody za pomoc w wojnie, część stanęła po stronie rebeliantów i próbuje pokonać Imperatora, który kłamstwem zwiódł na swoją stronę wiele żołnierzy. Z biegiem czasu treści o Wielkim Wężu były usuwane z ksiąg o historii Zao. Pierwotna kultura tamtejszych jaszczurów była bardzo zbliżona do kultury jaszczuroludzi z Tiquandy, którzy również uważali węże jako swoje bóstwa. Zmianami które zaszły w ich obyczajach, były nie tylko zmiany wyznania, ale także diety. Na parnych polach, są wielkie plantacje ryżu, który stał się głównym składnikiem ich posiłków. W dalekiej przeszłości populacja jaszczuroludzi była tak ogromna, że całe stepy były używane jako plantacje ryżowe. Dlatego, nie pozwalali innym rasom istnieć i to był główny powód wojen. Na stepach można odnaleźć wiele pozostałości po kulturze jaszczuroludzi takie jak choćby takie jak ruiny miasta, a także działający do tej pory teleport. Do jego stworzenia wykorzystana była potężna moc magiczna. Łączy on parne pola ze stepami Zao.

Wiele lat później, potomkowie minotaurów walczących przeciw innym rasom na Zao, zaczęła wracać z nadzieją odszukania swoich przodków. Wiadomo tyle że wielu Mistrzów Mooh'Tah, zostało zabitych, a reszta została złapana do niewoli. Tylko nielicznym udało się uciec przed gniewem smoków.

Na południowym wschodzie kontynentu znajduje się miasto jaszczuroludzi Zzaion. Można tam spotkać fragmenty starej kultury węży, oraz nowej - smoków, przez co można się domyślać że Imperator ma tam ograniczone wpływy, a Zzaion jest miastem dwóch kultur. Miasto jest ciągle atakowane przez hordy orków, którzy rozbili obozy w centralnej części stepu.

W wyniku przebywania pośród nieznanej, smolistej cieczy (legendarnego jadu Wielkiego Węża) zmniejszyły się plony, a także zmalała liczba populacji jaszczuroludzi. Niektóre z nowo narodzonych jaszczuroludzi zupełnie nie przypominały rodziców. Zostali oni wrzuceni do systemu jaskiń na północy parnych pól. Dopiero później zostali oni traktowani jako wybrańcy Imperatora. Przemiana dosięgła również smoki. Po wielowiekowym żywocie zostały z nich tylko strzępy. Krążą również plotki że zostały one przeprowadzone do podziemnych świątyń, zbudowanych pod Smoczymi Szczytami. Nie mają oni do ludzi dobrych zamiarów, dlatego krążą plotki że wszyscy dyplomaci wysłani do podziemnego miasta nie wracają, a jeśli wrócą to z niewiadomych przyczyn udają się na wyprawę na parne pola. Być może chodzi o wielkie mistrzostwa jaszczuroludzi, które są organizowane co 10 lat, na specjalnej wyspie.

Mapa

Zao Map.gif

Legenda do mapy

V Półwysep Vengoth
F Wejście na wzgórza Zao, droga do Farmine
1 Stepy Zao
2 Smocze Szczyty
3 Fort Orków
4 Parne Pola
5 Obóz wojskowy, Chaochai
6 Wioska, Xiachai
7 Zzaion, miasto jaszczuroludzi
8 Chazorai, wyspa mistrzostw
9 Góry na północy Zao
10 Ogrody Imperatora
11 Razachai, miasto Impeartora

Potwory Zao

Nazwa exp hp summon/
convince
loot
Sandcrawler Sandcrawler.gif 20 30 250/250 0-6 gp, Sandcrawler Shell (rzadko)
Orc Orc.gif 25 70 300/300 0-20 gp, 0-2 Meat, Studded Armor, Studded Shield, Studded Helmet, Sabre, Axe, Orc Tooth (rzadko), Orc Leather (bardzo rzadko), Sam's Old Backpack (bardzo rzadko i tylko w fortecy orków)
Skeleton Skeleton.gif 35 50 300/300 0-10 gp, Bag, Bone, Torch, Sword, Hatchet, Mace, Brass Shield, Viking Helmet, Pelvis Bone (rzadko)
Orc Spearman Orc Spearman.gif 38 105 310/310 0-10 gp, Studded Legs, Spear, Machete, Meat, Studded Helmet, Dirty Fur, Orc Tooth (rzadko)
Insect Swarm Insect Swarm.gif 40 50 --/275 Brak, ponieważ znika zaraz po śmierci.
Orc Warrior Orc Warrior.gif 50 125 360/360 0-15 gp, Meat, Orc Leather, Broken Helmet, Chain Armor, Skull Belt (rzadko), Orc Tooth (rzadko), Copper Shield (rzadko), Poison Dagger (bardzo rzadko)
War Wolf War Wolf.gif 55 140 --/420 0-4 Meat, 0-2 Ham, Warwolf Fur, Wolf Paw (rzadko), Wolf Trophy (bardzo rzadko)
Gnarlhound Gnarlhound.gif 60 198 465/465 0-3 Meat, 0-3 Worm, Shaggy Tail
Ghoul Ghoul.gif 85 100 450/450 0-30 gp, 0-6 Worm, Torch, Scale Armor, Brass Helmet, Viking Helmet, Skull, Rotten Piece of Cloth, Ghoul Snack, Pile of Grave Earth (rzadko), Brown Piece of Cloth (rzadko), Life Ring (bardzo rzadko)
Orc Shaman Orc Shaman.gif 110 115 --/-- 0-15 gp, 0-2 Corncob, Chain Armor, Chain Helmet, Small Grey Book, Spear, Shamanic Hood, Orc Leather, Orc Tooth, Wand of Decay (rzadko), Orc Tusk (rzadko i tylko z przywołanych Orków podczas wykonywania Machinery of War Quest)
Lizard Sentinel Lizard Sentinel.gif 110 265 --/560 0-50 gp, Spear, Chain Armor, Scale Armor, Obsidian Lance (rzadko), Halberd (rzadko), Sentinel Shield (rzadko), Health Potion (rzadko), Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Small Diamond (bardzo rzadko)
Gargoyle Gargoyle.gif 150 250 --/-- 0-30 gp, 0-2 Potato, 0-5 Strawberry, 0-10 Small Stone, Stone Wing, Battle Shield (rzadko), Morning Star (rzadko), Piece of Marble Rock (rzadko), Steel Helmet (bardzo rzadko), Dark Armor (bardzo rzadko), Club Ring (bardzo rzadko), Wolf Tooth Chain (bardzo rzadko)
Lizard Templar Lizard Templar.gif 155 410 --/-- 0-53 gp, Short Sword, Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Salamander Shield (rzadko), Small Emerald (rzadko), Steel Helmet (rzadko), Templar Scytheblade (rzadko), Plate Armor (rzadko), Health Potion (rzadko)
Stone Golem Stone Golem.gif 160 270 590/590 0-38 gp, 0-6 Small Stone, Coal, Carlin Sword, Sulphurous Stone, Scale Armor, Steel Shield, Power Ring, Ancient Stone (rzadko), Iron Ore (rzadko), Shiny Stone (rzadko), Piece of Marble Rock (rzadko), Crystal Ring (bardzo rzadko), Red Gem (bardzo rzadko)
Terramite Terramite.gif 160 365 505/505 0-45 gp, Terramite Legs, Terramite Eggs, Terramite Shell
Gozzler Gozzler.gif 180 240 800/-- 0-64 gp, Torch, Brown Flask, Sabre, Morning Star, Plate Shield, Battle Axe, Serpent Sword (rzadko), Clerical Mace (rzadko), Small Sapphire (bardzo rzadko), Dwarven Ring (bardzo rzadko)
Dragon Hatchling Dragon Hatchling.gif 185 380 --/-- 0-55 gp, Dragon Ham, Health Potion (rzadko), Dragon's Tail (rzadko)
Orc Berserker Orc Berserker.gif 195 210 590/590 0-15 gp, 0-2 Hunting Spear, Ham, Orcish Gear, Lamp, Meat, Bag, Chain Armor, Chain Helmet, Battle Axe, Orc Tooth, Halberd (rzadko), Orc Tusk (rzadko i tylko z przywołanych Orków podczas wykonywania Machinery of War Quest)
Orc Marauder Orc Marauder.gif 205 235 --/490 0-83 gp, Meat, Shaggy Tail, Orc Leather, Broken Crossbow, Orcish Axe, Bow, Crossbow, Obsidian Lance, Orc Tooth (rzadko), Silkweaver Bow (rzadko), Reins (bardzo rzadko)
Lizard Snakecharmer Lizard Snakecharmer.gif 210 325 --/-- 0-47 gp, Dirty Cape, Cape, Dead Snake, Snakebite Rod (rzadko), Small Amethyst (rzadko), Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Mana Potion (rzadko), Yellow Gem (bardzo rzadko), Life Crystal (bardzo rzadko), Terra Rod (bardzo rzadko), Charmer Tiara (bardzo rzadko)
Lancer Beetle Lancer Beetle.gif 250 400 --/670 0-110 gp, Poisonous Slime, Lancer Beetle Shell, Lump of Dirt, Beetle Necklace (rzadko), 0-? Small Amethyst (rzadko)
Orc Leader Orc Leader.gif 270 450 640/640 0-35 gp, Orc Leather, Skull Belt, Fish, 0-4 Throwing Knife, Brown Mushroom, Royal Spear, Scimitar, Dagger, Brass Legs, Plate Shield, Longsword, Health Potion (rzadko), Sword Ring (rzadko), Plate Legs (rzadko), Plate Armor (rzadko), Broadsword (rzadko), Orc Tooth (rzadko), Warrior Helmet (bardzo rzadko), Orc Tusk (rzadko i tylko z przywołanych Orków podczas wykonywania Machinery of War Quest).
Death Blob Death Blob.gif 300 320 --/-- Glob of Tar.
Wailing Widow Wailing Widow.gif 450 940 --/-- 0-137 gp, Health Potion, Mana Potion, Plate Shield, Widow's Mandibles, Halberd, Green Mushroom (rzadko), Zaoan Halberd (rzadko), Wailing Widow's Necklace (bardzo rzadko)
Mutated Bat Mutated Bat.gif 615 900 --/-- 0-98 gp, 0-3 Black Pearl, Star Herb, Longsword, Obsidian Lance, Battle Shield, Mutated Bat Ear, Small Amethyst, Stealth Ring, 0-2 Bat Wing (rzadko), 0-2 Rusty Armor (rzadko), Black Shield (rzadko), Energy Ring (rzadko), Mercenary Sword (bardzo rzadko), Batwing Hat (bardzo rzadko)
Dragon Lord Hatchling Dragon Lord Hatchling.gif 645 750 --/-- 0-120 gp, Dragon Ham, Health Potion (rzadko), Mana Potion (rzadko), Green Mushroom (rzadko), Magma Boots (bardzo rzadko)
Orc Warlord Orc Warlord.gif 670 950 --/-- 0-50 gp, 0-2 Fish, Royal Spear, 0-22 Throwing Star, Broken Helmet, Orc Tooth, Skull Belt, Scimitar, Plate Legs, Orcish Axe, Brass Legs, Plate Armor, Protection Amulet, Dark Helmet, Two Handed Sword, Health Potion (rzadko) Dragon Hammer (rzadko), Orc Trophy (rzadko), Crusader Helmet (rzadko), Stealth Ring (rzadko), Golden Ring (rzadko), Magma Boots (rzadko), pojedynczy element Amazon Setu (tylko podczas najazdów na Femor Hills i Thais), Orc Tusk (zawsze i tylko z przywołanych Orków podczas wykonywania Machinery of War Quest).
Dragon Dragon.gif 700 1000 --/-- 0 - 105 gp, 0-3 Dragon Ham, 0-12 Burst Arrow, Crossbow, Longsword, Mace, Short Sword, Steel Shield, Steel Helmet, Dragon's Tail, Broadsword (rzadko), Plate Legs (rzadko), Double Axe (rzadko), 1-2 Green Dragon Leather (rzadko), Green Dragon Scale (rzadko), Serpent Sword (rzadko), Small Diamond (rzadko), Strong Health Potion (rzadko), Dragon Hammer (rzadko), Wand of Inferno (rzadko), Life Crystal (bardzo rzadko), Dragonbone Staff (bardzo rzadko), Dragon Shield (bardzo rzadko).
Frost Dragon Hatchling Frost Dragon Hatchling.gif 745 800 --/-- 0-52 gp, Dragon Ham, Health Potion (rzadko), Spellbook of Enlightenment (rzadko), Frosty Heart
Mutated Tiger Mutated Tiger.gif 750 1100 --/-- 0-96 gp, 0-4 Meat, 0-2 Ham, Striped Fur, Steel Shield, Sabretooth (rzadko), Life Ring (rzadko), Strong Health Potion (rzadko), Silky Tapestry (rzadko),Guardian Shield (rzadko), Angelic Axe (bardzo rzadko), Glorious Axe (bardzo rzadko)
Killer Caiman Killer Caiman.gif 900 1500 --/-- 0-180 gp, Ham, 0-2 Bunch of Ripe Rice, 0-5 Small Emerald, Piece of Crocodile Leather, Obsidian Lance, Crocodile Boots (rzadko), Giant Shimmering Pearl (bardzo rzadko)
Lizard Legionnaire Lizard Legionnaire.gif 1100 1400 --/-- 0-163 gp, Broken Halberd, Strong Health Potion, Bunch of Ripe Rice, Legionnaire Flags, Zaoan Halberd (rzadko), Drakinata (rzadko), Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Red Lantern (bardzo rzadko), Zaoan Shoes (bardzo rzadko), 0-2 Small Diamond (bardzo rzadko), Zaoan Armor (bardzo rzadko), Lizard Trophy (niezwykle rzadko)
Lizard Dragon Priest Lizard Dragon Priest.gif 1320 1450 --/-- 0-183 gp, 0-2 Platinum Coin, Dragon Priest's Wandtip, 0-3 Small Amethyst, Strong Mana Potion, Great Mana Potion, Bunch of Ripe Rice, Lizard Leather, Lizard Scale, Terra Rod, Wand of Inferno (rzadko), Focus Cape (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Yellow Gem (rzadko), Life Ring (rzadko), Zaoan Robe (bardzo rzadko)
Lizard High Guard Lizard High Guard.gif 1450 1800 --/-- 0-220 gp, 0-4 Small Emerald, Spiked Iron Ball, High Guard Shoulderplates, Strong Health Potion, Great Health Potion, Bunch of Ripe Rice, High Guard Flag, Red Lantern, Lizard Scale, Lizard Leather, Tower Shield (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Zaoan Legs (rzadko), Zaoan Armor (bardzo rzadko)
Lizard Zaogun Lizard Zaogun.gif 1700 2955 --/-- 0-215 gp, 0-3 Great Health Potion, Strong Health Potion, Spiked Iron Ball, Zaogun Shoulderplates, Small Emerald, Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Zaogun Flag (rzadko), Red Lantern (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Tower Shield (rzadko), Zaoan Armor (bardzo rzadko), Zaoan Legs (bardzo rzadko)
Lizard Chosen Lizard Chosen.gif 2200 3050 --/-- 0-224 gp, 0-5 Platinum Coin, 0-5 Small Diamond, 0-3 Great Health Potion, Spiked Iron Ball, Cursed Shoulder Spikes, Scale of Corruption, Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Corrupted Flag (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Zaoan Legs (rzadko), Zaoan Armor (rzadko), Tower Shield (rzadko), Zaoan Helmet (bardzo rzadko).
Dragon Lord Dragon Lord.gif 2100 1900 --/-- 0-250 gp, 0-5 Dragon Ham, 0-3 Royal Spear, 0-6 Power Bolt, Small Sapphire, Golden Mug, Gemmed Book, Green Mushroom, Strong Health Potion, Energy Ring, Life Crystal (rzadko), Red Dragon Scale (rzadko), Red Dragon Leather (rzadko), Fire Sword (rzadko), Tower Shield (rzadko), Strange Helmet (bardzo rzadko), Dragon Slayer (bardzo rzadko), Dragon Lord Trophy (bardzo rzadko), Royal Helmet (bardzo rzadko), Dragon Scale Mail (bardzo rzadko)
Frost Dragon Frost Dragon.gif 2100 1800 --/-- 0-200 gp, 0-5 Dragon Ham, 0-5 Power Bolt, Green Mushroom, Gemmed Book, Golden Mug, Ice Cube, Ice Rapier (rzadko) , Life Crystal (rzadko), Shard (rzadko), Energy Ring (rzadko), Small Sapphire (rzadko), Tower Shield (rzadko), Strange Helmet (rzadko), Dragon Slayer (rzadko), Royal Helmet (bardzo rzadko), Dragon Scale Mail (bardzo rzadko).
Draken Warmaster Draken Warmaster.gif 2400 4150 --/-- 0-200 gp, 0-5 Platinum Coin, 0-5 Small Ruby, 0-3 Great Health Potion, Ultimate Health Potion, Meat, Bone Shoulderplate, Warmaster's Wristguards, Zaoan Halberd, Tower Shield, Zaoan Shoes, Zaoan Legs (rzadko), Zaoan Armor (rzadko), Drakinata (rzadko), Ring of the Sky (bardzo rzadko)
Draken Spellweaver Draken Spellweaver.gif 2500 5000 --/-- 0-200 gp, 0-5 Platinum Coin, 0-5 Small Ruby, Meat, Weaver's Wandtip, Great Mana Potion, Wand of Inferno, Zaoan Shoes, Focus Cape, Zaoan Legs, Zaoan Robe (rzadko), Spellweaver's Robe (rzadko), Ring of the Sky (bardzo rzadko), Draken Trophy (bardzo rzadko), Harness (bardzo rzadko) Bamboo Leaves (bardzo rzadko)
Ghastly Dragon Ghastly Dragon.gif 4600 7800 --/-- 0-260 gp, 0-2 Platinum Coin, 0-5 Small Emerald, Soul Orb, 0-2 Great Mana Potion, 0-2 Great Spirit Potion, Ultimate Health Potion, Plate Legs, Dark Armor, Zaoan Halberd, Undead Heart, Demonic Essence, Twin Hooks, Terra Boots, Terra Legs, Rusty Armor, Shiny Stone, Ghastly Dragon Head, Zaoan Shoes (rzadko), Jade Hat (rzadko), Drakinata (rzadko), Zaoan Legs (rzadko),Zaoan Armor (rzadko), Spellweaver's Robe (bardzo rzadko), Zaoan Sword (bardzo rzadko), Guardian Boots (bardzo rzadko), Zaoan Helmet (bardzo rzadko)
Draken Abomination Draken Abomination.gif 3800 6250 --/-- 0-200 gp, 0-8 Platinum Coin, 0-3 Ultimate Health Potion, 0-3 Strong Mana Potion, 0-3 Great Spirit Potion, 0-4 Small Topaz, Meat, Eye of Corruption, Scale of Corruption, Tail of Corruption, Terra Hood, Wand of Voodoo (rzadko), Zaoan Armor (rzadko), Zaoan Legs (rzadko), Zaoan Helmet (bardzo rzadko), Draken Boots (bardzo rzadko), Shield of Corruption (bardzo rzadko), Snake God's Wristguard (bardzo rzadko)

Draken Elite Draken Elite.gif 4200 5550 --/-- 0-198 gp, 0-8 Platinum Coin, 0-3 Ultimate Health Potion, 0-3 Great Mana Potion, 0-4 Small Diamond, Meat, Broken Slicer, Broken Draken Mail, Draken Wristbands, Draken Sulphur, Magic Sulphur (rzadko), 0-3 Small Diamond (rzadko), Zaoan Legs (rzadko), Assassin Dagger (rzadko), Twiceslicer (rzadko), Zaoan Armor (bardzo rzadko), Zaoan Helmet (bardzo rzadko), Zaoan Sword (bardzo rzadko), Elite Draken Mail (bardzo rzadko), Shield of Corruption (bardzo rzadko), Draken Boots (bardzo rzadko), Snake God's Wristguard (bardzo rzadko), Cobra Crown (bardzo rzadko)
Potwory występujące po stronie Vengoth
Bat Bat.gif 10 30 250/250 Bat Wing (rzadko)
Spider Spider.gif 12 20 210/210 0-5 gp, Spider Fangs (rzadko)
Scorpion Scorpion.gif 45 45 310/310 Scorpion Tail
Tarantula Tarantula.gif 120 225 485/485 0-45 gp, Brass Legs, Tarantula Egg, Spider Fangs, Plate Shield, Steel Helmet (rzadko), Plate Armor (bardzo rzadko), Time Ring (bardzo rzadko).
Gargoyle Gargoyle.gif 150 250 --/-- 0-30 gp, 0-2 Potato, 0-5 Strawberry, 0-10 Small Stone, Stone Wing, Battle Shield (rzadko), Morning Star (rzadko), Piece of Marble Rock (rzadko), Steel Helmet (bardzo rzadko), Dark Armor (bardzo rzadko), Club Ring (bardzo rzadko), Wolf Tooth Chain (bardzo rzadko)
Bonelord Bonelord.gif 170 260 --/-- 0-60 gp, Bag, Longsword, Small Flask of Eyedrops, Morning Star, Spellbook, Steel Shield, Wooden Shield, Two Handed Sword (rzadko), Bonelord Eye (rzadko), Terra Rod (rzadko), Mana Potion (bardzo rzadko), Bonelord Shield (bardzo rzadko)
Slime Slime.gif 160 150 --/-- Brak, ponieważ po śmierci zamienia się w chmurę gazu.
Demon Skeleton Demon Skeleton.gif 240 400 620/620 0-72 gp, Torch, 0-3 Throwing Star, Battle Hammer, Battle Shield, Iron Helmet, Demonic Skeletal Hand, Black Pearl, Mana Potion , Health Potion, Mind Stone (rzadko), Mysterious Fetish (rzadko), Guardian Shield (bardzo rzadko).
Elder Bonelord Elder Bonelord.gif 280 500 --/-- 0-90 gp, 0-3 Sniper Arrow, Small Flask of Eyedrops, Spellbook, Steel Shield, Elder Bonelord Tentacle, Two Handed Sword (rzadko), Giant Eye (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), Bonelord Shield (bardzo rzadko), Bonelord Helmet (bardzo rzadko).
Vampire Vampire.gif 305 475 --/-- 0-60 gp, Leather Legs, Bronze Amulet, Bowl, Skull, Katana, Grave Flower, Vampire Teeth (rzadko), Black Pearl (rzadko), Emerald Bangle (rzadko), Spike Sword (rzadko), Strange Helmet (rzadko), Ice Rapier (rzadko), Strong Health Potion (bardzo rzadko), Blood Preservation (bardzo rzadko), Vampire Shield (bardzo rzadko).
Haunted Treeling Haunted Treeling.gif 310 450 --/-- 0-96 gp, 0-2 White Mushroom, Red Mushroom, Orange Mushroom, Wooden Trash, Health Potion, Haunted Piece of Wood., Strong Health Potion, Small Emerald (rzadko), Dwarven Ring (rzadko), Trunk Chair (w paczce) (bardzo rzadko), Bullseye Potion (bardzo rzadko)
Priestess Priestess.gif 420 390 --/-- 0-2 Red Apple, Bowl, Dagger, Sling Herb, Goat Grass, Simple Dress, Clerical Mace, Orange Book, Crystal Necklace, Crystal Ball, Wooden Flute, Powder Herb, Wood Mushroom, Dark Rosary, Black Hood, Talon (rzadko), Black Shield (rzadko), Hailstorm Rod (bardzo rzadko), Piggy Bank (bardzo rzadko)
Nightstalker Nightstalker.gif 500 700 --/-- 0-105 gp, Stone Herb, Shadow Herb, Crystal Ring (rzadko), Protection Amulet (rzadko), Platinum Amulet (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), Spirit Cloak (rzadko), Haunted Blade (rzadko), Boots of Haste (bardzo rzadko), Chaos Mace (bardzo rzadko), Crystal of Balance (bardzo rzadko)
Energy Elemental Energy Elemental.gif 550 500 --/-- 0-165 gp, Bag, 0-5 Throwing Star, 0-10 Flash Arrow, Mana Potion, 0-3 Small Amethyst (rzadko), Obsidian Lance (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), Crystal Sword (rzadko), Silver Amulet (rzadko), Crystal Ring (rzadko), Energy Ring (rzadko), Guardian Shield (bardzo rzadko), Wand of Cosmic Energy (bardzo rzadko)
Mutated Bat Mutated Bat.gif 615 900 --/-- 0-98 gp, 0-3 Black Pearl, Star Herb, Longsword, Obsidian Lance, Battle Shield, Mutated Bat Ear, Small Amethyst, Stealth Ring, 0-2 Bat Wing (rzadko), 0-2 Rusty Armor (rzadko), Black Shield (rzadko), Energy Ring (rzadko), Mercenary Sword (bardzo rzadko), Batwing Hat (bardzo rzadko)
Banshee Banshee.gif 900 1000 --/-- 0-100 gp, Dirty Cape, Mirror, Simple Dress, Candlestick, Lyre, Crystal Ring, Wedding Ring, White Pearl, Black Pearl,Petrified Scream, Silver Amulet, Silver Brooch, Spellbook, Cape, Stone Skin Amulet (rzadko), Ring of Healing (rzadko), Life Crystal (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), Blue Robe (rzadko), Terra Mantle (bardzo rzadko), Red Robe (bardzo rzadko), Sweet Smelling Bait (bardzo rzadko)
Giant Spider Giant Spider.gif 900 1300 --/-- 0-179 gp, 0-13 Poison Arrow, Brass Legs, Steel Helmet, Two Handed Sword, Plate Armor, Plate Legs, Strong Health Potion, Spider Silk (rzadko), Knight Armor (bardzo rzadko), Time Ring (rzadko), Knight Legs (bardzo rzadko), Platinum Amulet (bardzo rzadko), Lightning Headband (bardzo rzadko).
Vampire Bride Vampire Bride.gif 1050 1200 --/-- 0-130 gp, 0-1 Platinum Coin, 0-2 Small Diamond, Strong Health Potion, Vampire Teeth, Strong Mana Potion, Crystal Ring, Moonlight Rod, Emerald Bangle (rzadko), Velvet Tapestry (rzadko), Mysterious Voodoo Skull (bardzo rzadko), Rusty Armor (rzadko), Flower Bouquet (rzadko), Hibiscus Dress (rzadko), Blood Goblet (bardzo rzadko), Boots of Haste (rzadko), Vampire Shield (bardzo rzadko)
Nightmare Scion Nightmare Scion.gif 1350 1400 --/-- 0-127 gp, Ham, Meat, Death Ring, Essence of a Bad Dream, Scythe Leg, Crown Helmet (rzadko), Focus Cape (rzadko), Crystal of Focus (rzadko), Diamond Sceptre (rzadko), Bar of Chocolate (bardzo rzadko), Shadow Sceptre (bardzo rzadko)
Werewolf Werewolf.gif 1900 1955 --/-- 0-225 gp, 0-1 Brown Mushroom, Werewolf Fur, Mace, Plate Shield, Time Ring (rzadko), Halberd (rzadko), Troll Green (rzadko), Wolf Paw (rzadko), Plate Legs (rzadko), Great Health Potion (rzadko), Rusty Armor (rzadko), Strong Health Potion (rzadko), Ultimate Health Potion (rzadko), Berserk Potion (rzadko), Platinum Amulet (rzadko), Stone Skin Amulet (rzadko), Epee (rzadko), Bonebreaker (bardzo rzadko), Dreaded Cleaver (bardzo rzadko), Relic Sword (bardzo rzadko)
Spectre Spectre.gif 2100 1350 --/-- 0-300 gp, 0-7 Platinum Coin, 0-2 Blank Rune, Silver Brooch, Sandals, Lyre, Demonic Essence, Soul Orb, Wand of Cosmic Energy, Stealth Ring (rzadko), White Piece of Cloth (rzadko), Demonbone Amulet (bardzo rzadko), Death Ring (bardzo rzadko), Great Mana Potion (bardzo rzadko), Relic Sword (bardzo rzadko), Shadow Sceptre (bardzo rzadko)
Nightmare Nightmare.gif 2150 2700 --/-- 0-213 gp, 0-4 Platinum Coin, 0-2 Ham, 0-4 Meat, 0-4 Power Bolt, 0-2 Concentrated Demonic Blood, Demonic Essence, Soul Orb, Essence of a Bad Dream, Scythe Leg, Ancient Shield (rzadko) Knight Legs (rzadko), Skeleton Decoration (rzadko), War Axe (rzadko), Death Ring (bardzo rzadko), Boots of Haste (bardzo rzadko), Mysterious Voodoo Skull (bardzo rzadko)
Hellspawn Hellspawn.gif 2550 3500 --/-- 0-180 gp, 0-2 Assassin Star, 0-4 Small Topaz, Hellspawn Tail, 0-2 Red Mushroom, Great Health Potion, Ultimate Health Potion, Morning Star, Battle Shield, Demonic Essence, Rusty Armor, Knight Legs, Warrior Helmet, Spiked Squelcher (rzadko), Berserk Potion (rzadko), Black Skull (bardzo rzadko), Dracoyle Statue (bardzo rzadko), Onyx Flail (bardzo rzadko)
Fury Fury.gif 4500 4100 --/-- 0-234 gp, 0-4 Platinum Coin, 0-3 Concentrated Demonic Blood, 0-2 White Pearl, 0-3 Jalapeño Pepper, Meat, Demonic Essence, Terra Rod, Soul Orb, Great Health Potion, Rusty Legs, Steel Boots (rzadko), Red Piece of Cloth (rzadko), Small Amethyst (rzadko), Crystal Ring (rzadko), Crown Armor (rzadko), Red Gem (rzadko), Assassin Dagger (bardzo rzadko), Noble Axe (bardzo rzadko), Golden Legs (bardzo rzadko)
Dark Torturer Dark Torturer.gif 4650 7350 --/-- 0-252 gp, 0-6 Platinum Coin, 0-3 Concentrated Demonic Blood, Ham, Soul Orb, Great Health Potion, Demonic Essence, Steel Boots, Saw, Death Ring, 0-2 Assassin Star (rzadko), 0-2 Orichalcum Pearl (rzadko), Vile Axe (bardzo rzadko), Bat Decoration (rzadko), Jewelled Backpack (bardzo rzadko), Cat's Paw (bardzo rzadko), Butcher's Axe (bardzo rzadko), Gold Ingot (bardzo rzadko), Golden Legs (bardzo rzadko)