Skocz do: Nawigacja, szukaj
Necromancer.gif Necromancer
580 Hp
580 Exp (Exp/Hp: 1)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 870)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Przyzywa Nieumarłych (Mummy, Ghost, Ghoul), Leczy się, Zatruwa, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od ognia
Odgłosy: "Taste the sweetness of death!"; "Your corpse will be mine."
Sposób ataku: W zwarciu, Na dystans trucizną (20-120 hp) i śmiercią (10-120 hp), Poprzez wyssanie życia (50-100 hp)
Maks. obrażenia: 220 hp
Zachowanie: Utrzymuje dystans od gracza.
Opis: Nekromanci to potężni magowie studiujący wiedzę o nieumarłych potworach. Żyją w nawiedzonych ruinach Drefia na Daramie. Nikt nie wie jak zamierzają spożytkować swą niebezpieczną wiedzę i jaki straszny sekret już poznali, ale odkrywcy, którym szczęśliwie udało się wymknąć z ich rąk, powiadali iż potrafią przywołać rożne rodzaje nieumarłych istot - jak duchy, ghule i mumie. Potrafią się leczyć i wiedzą jak wyssać siły witalne ze swych przeciwników. Choć są dobrymi wojownikami wolą walkę na dystans. Miotają magiczne pociski i posyłają przywołanych poddanych by walczyli za nich. Niewidzialni przeciwnicy nie są w stanie umknąć przed ich atakiem.
Występowanie: Drefia, Tomby, Ramoa, Dzielnica czarodziejów
Taktyki: Nekromanci przywołują po kilka nieumarłych co skutecznie utrudnia dostanie się do nich. Poza tym mają mocny atak dystansowy i najczęściej występują w grupach lub w towarzystwie nieumarłych. Solowanie jest opłacalne dla profesji magicznych od 40 lvla, przy użyciu czaru Flame Strike, paladyn przy użyciu Royal Spear, a knightem od 60 poziomu. Najłatwiej jest bić je z dystansu.
Loot: 0-90 gp, 0-5 Poison Arrow, Short Sword, Scale Armor, Green Mushroom, Book of Necromantic Rituals, Necromantic Robe, Strong Mana Potion (rzadko), Clerical Mace (rzadko), Mystic Turban (rzadko), Skull Staff (bardzo rzadko), Noble Axe (bardzo rzadko), Spellbook of Warding (bardzo rzadko), Boots of Haste (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Nekromanci.