Skocz do: Nawigacja, szukaj
Swamp Troll.gif Swamp Troll
55 Hp
25 Exp (Exp/Hp: 0.5)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 38)
Summon/Convince: 320/320
Specjalne: Zatruwa, kiedy przebije się przez tarczę (1 hp co turę, łącznie zabiera ok. 15 hp).
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od ognia
Odgłosy: "Me strong, me ate spinach!"; "Groar!"; "Grrrr!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-15 hp).
Zachowanie: Ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Jest to odmiana Trolli, żyjąca na bagnach na wschodzie Tibii. Tak jak inne plemiona trolli polują na zwierzęta i szukają skarbów. Są silniejsze od krewniaków i dodatkowo nasączają swe pazury wyciągiem z trujących roślin zbieranych na bagnach - by ułatwić zabicie swej ofiary. Mogą być niebezpieczne dla niedoświadczonych poszukiwaczy przygód. Od momentu gdy zaczęły wypadać z niego Medicine Pouch'y, w jaskini obok Venore zaroiło się od botów, więc uczciwi gracze nie mają tam czego szukać z powodu małej ilości troli i dużej botów.
Występowanie: Jaskinia trolli na Edron, jaskinie w pobliżu Venore, całe tereny na północ od Port Hope, niewielka ilość w jaskini na południowy-wschód od Thais.
Taktyki: Podejść i zabić, nie stwarza żadnych problemów. Czasami zatruwa, ale to nie powinno być przeszkodą w zabiciu go.
Loot: 0-10 gp, Fish, Bag, Dagger, Leather Boots, Torch, Fishing Rod (bardzo rzadko), Wood (rzadko) Swamp Grass (rzadko?), Troll Green (rzadko), Spear (rzadko), Medicine Pouch (rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Trolle.