Skocz do: Nawigacja, szukaj

Archiwa

Dyskusja

Aktualizacja

Z ciekawości spytam. Była/będzie jakaś aktualizacja? Bo ostatnio pojawił się Bosal i nie wiem po co powstawiał <300x250></300x250>.
Fajnie jakby dało się w końcu zrobić szablon galerii.

Zipper'ek (Dyskusja) 18:03, 31 gru 2009 (UTC)


Główna

Coś się wam strona główna rozwaliła, a dokładniej potwór/przedmiot tygodnia.

Wyskoczyło takie coś:

Przedmiot Tygodnia

{{:{{{53/2010}}}|Tygodniowy}}

Potwór Tygodnia

{{:{{{53/2010}}}|Tygodniowy}}


Masterro 10:32, 1 sty 2010 (UTC)


Był błąd, bo tydzień się jeszcze nie skończył, a rok się zmienił. ; p

Zipper'ek (Dyskusja) 11:30, 1 sty 2010 (UTC)Techniczne

Czy jeślibym, na naszej wiki, zmienił coś z stron/opcji, zadziałałoby? Nie chodzi mi o MediaWiki:Sitenotice, bo to już sam zmieniałem. Ale inne np. MediaWiki:Uploadtext których niema, a są.
Sared xolino (Dyskusja) 01:43, 24 sty 2010 (UTC)


Em? Jak to nie ma? Wszystko z tej strony, podanej przez ciebie jest. I tak siedzisz w środku nocy, to jakbyś rozwalił wiki, to nikt by nie zauważył. ; d

Zipper'ek (Dyskusja) 09:42, 24 sty 2010 (UTC)


Ale zadziałałoby, pewnie. A coś chcesz zmieniać?
Trav (Dyskusja) 10:41, 24 sty 2010 (UTC)


No tak, oczywiście nie mogłem napisać normalnie bo siedziałem w środku w nocy. Strony której nie ma, a jest, to właśnie np. MediaWiki:Uploadtext. Nie ma zakładki edytuj, tylko utwórz (i odtwórz), a pomimo tego, że jej nie ma ma w sobie tekst (znowu zamieszałem). Coś jak kategorie, tyle, że nie jak kategorie.

Chodzi mi nie, o jakieś wielkie zmiany. Tylko literówki czy ładniej zbudowany tekst.
Sared xolino (Dyskusja) 14:15, 24 sty 2010 (UTC)


No rzeczywiście tych stron "nie ma" ale nie zmienia to wiele, tak ten system działa. Możesz edytować do woli. Gdy dasz utworzenie to okienko edycji będzie miało już ten domyślny tekst, ale rzecz jasna można go całkowicie zmieniać.
Trav (Dyskusja) 14:32, 24 sty 2010 (UTC)

Konkurs

Jako że napalone na swój paintowy item, 12-latki ciągle usuwają zgłoszenia innych, proponuję żeby obecne zgłoszenia odciąć. Tzn, przenieść te wszystkie zgłoszenia (~70 kb) na inną stronę, zabezpieczyć i powiadomić że zgłoszenia do 31.01.2010 są na stronie X.

Zipper'ek (Dyskusja) 10:11, 31 sty 2010 (UTC)


Zrobię tak, to dobry pomysł. Zwłaszcza, że od jutra mnie przez jakiś tydzień nie będzie.
Trav (Dyskusja) 11:47, 31 sty 2010 (UTC)

Szablon:Słownik

Zanim wyjedziesz, pamiętasz może, co trzeba wstawić żeby samo "pobierało" nazwę strony? Wtedy zamiast:

{{Słownik|Newbie|Nowy gracz.|inne=[[Noob]]}}</pre>

Byłoby:

{{Słownik|Nowy gracz.|inne=[[Noob]]}}

Przejrzyściej i mniej roboty.
Zipper'ek (Dyskusja) 13:48, 31 sty 2010 (UTC)


Widzę, że dałeś {{PAGENAME}}. Złe? Może dlatego, że nie pobiera pełnej nazwy strony (Szablon:Słownik podaje jako Słownik). Jeśli tak to szukasz {{FULLPAGENAME}} co daje Dyskusja użytkownika:Trav.
Trav (Dyskusja) 15:47, 31 sty 2010 (UTC)


Nie, nie chodzi że źle. Po prostu Sared napisał mi to na gadu-gadu, zanim przeczytałeś dyskusję. ;p

Zipper'ek (Dyskusja) 16:15, 31 sty 2010 (UTC)

Atrybuty

Mam pytanie, co do nowego test-szablonu który zrobiłem. Jak zrobić, żeby pobierało jakiś atrybut z innej strony (chodzi o armor i procent)? Wtedy byłby to (prawie) pełny automat.

Zipper'ek (Dyskusja) 22:12, 27 lut 2010 (UTC)


Jest z tym kombinowania, trzeba utworzyć szablon który pobiera odp. atrybut a potem poprzez niego użyć tej innej strony z której ma pobrać jako szablonu. Najlepiej zrobię i podam przykład. Chcę pobrać regen szynki. Wiedząc że szynka korzysta z szablonu Infobox Item tworzę Szablon:Infobox Item/PodajRegen o prościutkiej treści, sprawdź sam. Teraz już tylko napisać {{:Ham|PodajRegen}} i wyjdzie

360

.


Trav (Dyskusja) 22:45, 27 lut 2010 (UTC)


Nie wiem, z jakiego powodu Szablon:Infobox Item/PodajProcent nie działa. To samo co w regenie, no i w szablonie też po prostu się wpisuję linijkę.

Zipper'ek (Dyskusja) 21:59, 18 mar 2010 (UTC)


Skomplikowana sprawa ale wpadłem na to w czym rzecz. Teraz już zadziała bo na sam koniec szablonu Infobox Item (tam gdzie odwołanie do tajemniczego Infobox_Item/{{{List}}}) dopisałem interesujący nas atrybut. Kto by pomyślał? Sam myślałem że ma to związek z listami dpl a nie z tym.
Trav (Dyskusja) 18:21, 19 mar 2010 (UTC)

Pomoc z szablonem

Jak widać (bardzo widać) w ostatnich zmianach poeksperymentowałem trochę z Infoboxem:Itemem. To, co chciałem zrobić się udało, ale dalej jest problem z umiejscowieniem "Daje x% ochrony od żywiołu x, lecz zwiększa o x% obrażenia od x.".
W obecnej wersji, jest ok, ale tylko wtedy, gdy w attrib jest cokolwiek (inaczej się nie pokazuje, wiem dlaczego), ale jak zrobić żeby było kiedy jest sam elemprocent+, a nie elemprocent+ i attrib.

Zipper'ek (Dyskusja) 10:29, 28 lut 2010 (UTC)


To najgorszy fragment kodu w tym szablonie. Kiedyś go tam pisałem i chyba z 5 razy jak można zobaczyć skopiowałem to samo by uwzględnić różne możliwości. A teraz pojąć go, dodać coś nowego i nie rozwalić całości będzie trudno. Szkoda że dzisiaj nie mam czasu za bardzo ale w końcu sprzątnę i zoptymalizuję ten kod. Na razie mogę tylko radzić by próbować i liczyć że wyjdzie.
Trav (Dyskusja) 10:39, 28 lut 2010 (UTC)


Dzięki za szybką odpowiedź. Będę próbował szczęścia. ; d

Zipper'ek (Dyskusja) 10:45, 28 lut 2010 (UTC)

Pojawił się następny problem. Teraz Więcej o update 8.1 jest w kategorii Kategoria:Przedmioty chroniące przed energią, ale widać to tylko na stronie kategorii. Już sam nie wiem co o tym myśleć.

Zipper'ek (Dyskusja) 11:49, 28 lut 2010 (UTC)


Na pewno? Kategorie aktualizują się z opóźnieniem. Ja na obu stronach nic złego nie widzę. Może odśwież czy coś.
Trav (Dyskusja) 11:52, 28 lut 2010 (UTC)


Właśnie znowu pisałem. Dla "testu" zrobiłem sobie tabelkę dpl i zauważyłem, że w tabeli przedmiotów nie pokazuje magicznej obrony pancerza. Trzeba będzie kombinować, tak samo jak z Doświadczenie na godzinę i Zysk na godzinę na stronie Miejsca do Polowań?

Zipper'ek (Dyskusja) 11:51, 28 lut 2010 (UTC)


Oj tak. Mogę to załatwić ale też później.
Trav (Dyskusja) 11:58, 28 lut 2010 (UTC)


Szybkie pytanie, bo szablon w połowie. Da się zrobić, żeby trochę działało przez attrib i pół przez resztę?

Zipper'ek (Dyskusja) 12:18, 28 lut 2010 (UTC)


Czyli jak konkretnie? Bo nie rozumiem.
Trav (Dyskusja) 12:20, 28 lut 2010 (UTC)


Zobacz na stronę Pancerze. "Po nowemu" wypełniony jest tylko Lightning Robe i działa. Reszta (starym sposobem) niestety nie.

Zipper'ek (Dyskusja) 12:22, 28 lut 2010 (UTC)


No to edytujemy wtedy Szablon:Infobox Item.attrib co już zrobiłem.
Trav (Dyskusja) 12:26, 28 lut 2010 (UTC)


No tak, kombinowałem nie z tym co trzeba. ; \
Z tego co widzę nie ma już więcej problemów, więc zabieram się za poprawianie stron pancerzy.

Zipper'ek (Dyskusja) 12:30, 28 lut 2010 (UTC)


Jeszcze jeden błąd. Kiedy nie ma żadnych atrybutów, to obrona procentowa się nie wyświetla (np tutaj).

Zipper'ek (Dyskusja) 18:40, 20 mar 2010 (UTC)


Napisałem od nowa szablon. Od razu rozmiar 2x mniejszy, choć odpłaca się to teraz widocznością rubryki Atrybutów nawet wtedy gdy jest pusta. Wszelkie błędy rzecz jasna naprawię, jeśli się znajdą, więc sprawdzajmy różne kombinacje.
Trav (Dyskusja) 12:30, 21 mar 2010 (UTC)


Jako że jeszcze nie do końca orientuje się co do szabonu, to mam prośbę czy mógłbyś wcisnąć tam jeszcze coś o ładunkach? Tak żeby było to linijkę niżej niż obrona procentowa.
Zipper'ek (Dyskusja) 15:24, 21 mar 2010 (UTC)


Odpowiedź (Konkurs na przedmiot reprezentujący stronę - Shivan Warrior - Globus)

Mój nick to Shivan Warrior .
Postać mieszka w Thais. Stworzona została na świecie Luminera.


Edycje

Jak już napisałam twojemu poprzednikowi, starałam się poprawić stronę ze znanymi postaciami, która jest w - dosłownie - stanie sieczki. I co i rusz kolega mi wyskakuje z nową "rewelacją" n.t. błędów tamże. Dopiero uczę się edycji tych stron i nie sądziłam, że jest tam tyle błędów w formatowaniu. Coś, co wydaje się być oczywistym schematem zastosowanym przez 50%+ użytkowników, okazuje się powielonym błędem. :( No cóż, człowiek uczy się na błędach..
Co do maila, nie wiedziałam jak dokładnie to wygląda, ale mniej więcej się orientowałam. ;D Niepotrzebny taki zachowawczy ton. :*
Aaaach, jeszcze jedno, jeśli możesz mi powiedzieć. Wiem, że jesteś anty na uh.. nieistniejące przedmioty. A ja chciałam pewnej osóbce odpowiedzieć rysunkiem okularów - i tu pojawia się problem, bo obrazki zewnętrzne mogą mieć tylko linki, tak? A wgrywania obrazków typu "custom" należy unikać? Tzn. mogę tak zrobić czy nie? ^^'
Chyba mnie zaraz udusisz, ale jeszcze: stworzyłam kategorię flag narodowych. xD Bo ten teges przydało by mi się - i mam nadzieję nie tylko mi - zgromadzenie ich w 1 miejscu. No więc: czy aby dopisać grafikę już istniejącą do tej kategorii, to muszę wgrać jej nowszą wersję? ._. Bo innej opcji za bardzo nie widzę. D:
Di (Dyskusja)


No zaraz zaraz. Tak, obrazki zewnętrzne mogą mieć tylko zewnętrzne linki więc jak już bardzo chcesz wgrywać jeden czy dwa obrazki tylko dla siebie to ok, dobra, w końcu nawet i administratorom się zdarzy, haha. A aby dopisać grafikę do kategorii to wystarczy edytować jej stronę tak jak normalnie, dopisać co trzeba i zapisać. Ot co.
Trav (Dyskusja) 17:07, 5 mar 2010 (UTC)

Runa

Jak mam wybrać runę o ładunku 99? Jakby co zadowoliła by mnie runa Holy Missile. Proszę o szybką odpowiedź. --Shivan Warrior 13:36, 11 mar 2010 (UTC)


Prześlij plik OGG

Mam program "RZ Ogg Vorbis Converter" i próbowałem umieścić tutaj krótki filmik do poradników który by się wyświetlał bezpośrednio na stronie (chyba nie muszę tłumaczyć więcej co jak i po co :P ) i nie da rady ;/ Na stornie "Prześlij plik" jest przykład z plikiem ogg lecz nie jest on dopuszczalny. Czy można to jakoś zmienić lub wyjaśnić dla czego jest tak a nie inaczej ?
Gyverq 23:10, 14 mar 2010 (UTC)


Cóż, jeśli nie akceptuje takich plików to trudno. Dobrze że mówisz, to usunę wspomnienie o plikach *.ogg. Osobiście i tak jestem przeciwny mediom innym od obrazków tutaj na naszym wiki.
Trav (Dyskusja) 17:53, 15 mar 2010 (UTC)

Lista potworów

Nie wiem dlaczego, Szablon:Infobox Creature/Lista wyświetla się inaczej niż wcześniej. Teraz linie między wersami mają 2px (ramka potwora wyżej i niżej, np na stronie Zao).
Niby nic, ale to samo się zmieniło, bo ostatnio tego nie ruszałem (chyba ;d).

Zipper'ek (Dyskusja) 15:28, 17 mar 2010 (UTC)


Też to mam, po aktualizacji przeglądarki. Czyżby Firefox znowu coś przeinaczał tudzież zaczął czytać kod jak należy? Przyjrzę się temu wreszcie.
Trav (Dyskusja) 15:30, 17 mar 2010 (UTC)

Ja mam trochę inny problem. Stworzyłem nową kategorię:Księgi i mam zamiar stworzyć też jeszcze inną kategorię. Na każdej dtronie na tej wiki są zakładki. Jedna z nich to potwory. Gdy się na nią kliknie otwiera się strona gatunki potworów. Jest tam tabela z obrazkami i kategoriami potworów. Chciałbym dodać tam dwie nowe kategorie, ale wyczytałem, że edycja strony jest wyłączona. Mógłbyś jako administrator ją włączyć? Poza tym sam bym chciał zostać administratorem. Co muszę zrobić? Pozdrawiam Akowalewski033 (Dyskusja) 10:14 3 cze 2019 (UTC)

Runy

Należy przerobić wszystkie opisy run. Dlaczego, ponieważ od tego update będzie się po prostu robić kilka run. Nie jedną z kilkoma użyciami. Np:

15:10 You see a fire wall rune ("adevo mas grav flam"). It can only be used with level 33 and magic level 6 or higher.
It weighs 0.52 oz.

I kosztuje ona 61gp.
Nie wiem za bardzo jak się za to zabrać, bo potrzebne jest przerobienie wielu szablonów (w Czary runiczne przydałaby się waga runy no i może koszt/sztuka), a ja w tym dobry nie jestem.

Zipper'ek (Dyskusja) 13:11, 21 cze 2010 (UTC)


Ok. Dodana wartość waga, którą teraz trzeba wszystkim runom ustalić, a ładunek będzie raczej bez zmian bo to jedynie zmiana podpisu. Ceny też zmienić na nowe będzie trzeba.
Trav (Dyskusja) 13:45, 21 cze 2010 (UTC)

Wiki

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale od jakiegoś czasu wiki działa po prostu strasznie. Kiedy pisze się długie teksty np. spoilery, no to wtedy ta chwila czekania przejdzie, ale jak myślę że trzeba zedytować każdą runę to... Po prostu dłużej będzie trwać zapisywanie, niż edycja.

Zipper'ek (Dyskusja) 18:21, 30 cze 2010 (UTC)

Co do listy run

Jest w ogóle szansa żeby zrobić sortowaną tabele? Chciałbym żeby to wyglądało czytelnie i miałem też zamiar podzielić runy na kategorie, no ale w przypadku automatycznego sortowania będzie to wyglądać zupełnie inaczej.

Zipper'ek (Dyskusja) 14:34, 21 lip 2010 (UTC)


Pewnie, że można. Nie wiem czy te runy już nie są w jakiejś części podzielone na kategorie ale pewnie można to zrobić lepiej. No i oczywiście, że wtedy trzeba przerobić kompletnie tabelę i chyba, boję się, również szablon runy, który nie jest do DPL dostosowany jak należy (czy jest? już sam nie wiem). Jak masz jakieś plany, to spokojnie próbuj do woli, chyba że ja mam coś zrobić?
Trav (Dyskusja) 17:51, 21 lip 2010 (UTC)


Znając życie pewnie mi nie wyjdzie, ale póki co będę próbował. Z podziałem to mi chodzi żeby było to jakoś widoczne, bo imo w obecnym stanie nikt nie używa tych kategorii.

Zipper'ek (Dyskusja) 19:08, 21 lip 2010 (UTC)


O dziwo mi się udało. Każdy szablon runy trzeba będzie przerobić (skopiowałem ze strony jakiegoś przedmiotu i działało). Tylko zauważyłem że po przeróbce szablonu runy, w starej liście zaczynają się wyświetlać całe strony przedmiotów - run. Stara lista w przypadku pancerzy działa co widać w pancerzach. Da się jakoś to poprawić? Zawsze jako co mógłby ten szablon zostać.
Druga sprawa jest taka, że już zostały w tabeli tylko szczegóły, takie jak wyświetlanie na środku, czcionka. Ale nie umiem zrobić podziału na górze. Tak żeby pokazywało co jest wytwarzanie, a co używanie.

Zipper'ek (Dyskusja) 09:42, 23 lip 2010 (UTC)


Tak, z tymi starymi listami tak jest. Wiem jak temu zaradzić i zaradzę jeszcze dziś. Gorzej z tym podziałem na górze na wytwarzanie/używanie. Tu już nie wiem czy się da to załatwić. Trzeba coś wymyślić.
Trav (Dyskusja) 12:06, 23 lip 2010 (UTC)


Mam teraz jeszcze prośbę co do zwykłych czarów. Mógłbyś zrobić taką tabelę z wierszami? Ja zrobiłem tylko "kolumny" i i tak źle bo zrobiłem 4 osobne tabele, a nie jedną z 4 kolumnami. Wtedy by było widać że jest dyskryminacja magów i rycerzy w Ab'Dendriel, oraz drudów i paladynów w Kazordoon, bo teraz to się zlewa a dodatkowo wtedy byłby też ustalony porządek miast. Najlepiej zgodnie z update'ami, a co do mainlandu to od północnego zachodu czyli: Carlin, Ab'Dendriel, Kazordoon, Thais, Venore, Darashia, Ankrahmun, Port Hope, Liberty Bay, Svargrond, Yalahar.
Zipper'ek (Dyskusja) 15:25, 24 lip 2010 (UTC)

Tabela

Mam pytanie - jak ustalić poniższym tabelom taką samą szerokość (obydwu kolumnom)? Kombinuje z % ale nie wychodzi mi. Chodzi mi ofc o tabelę na stronie Karta postaci‎.
Zipper'ek (Dyskusja) 21:29, 18 sie 2010 (UTC)


50% dla każdej kolumny? Czy o co chodzi? O to, że tabela nie zajmuje całej szerokości strony? To 100% dla niej.
Trav (Dyskusja) 08:25, 19 sie 2010 (UTC)


Chodzi mi konkretnie o to, żeby druga i trzecia były tak szerokie jak 1 tabela.
Zipper'ek (Dyskusja) 10:14, 19 sie 2010 (UTC)


To zrób tak. Ustal szerokość tabeli nie komórek (<table width="">). Jak nie w procentach to w pikselach, trudno. Nie widzę problemu albo wciąż nie rozumiem.
Trav (Dyskusja) 10:38, 19 sie 2010 (UTC)


No tak nie pomyślałem o tym. Dzięki.
Zipper'ek (Dyskusja) 11:03, 19 sie 2010 (UTC)


AntyScam + Facc soldable/not

1. Ostatnio pojawia się gość co zmienia uporczywie strony... Czemu nie zablokujecie jego IP.?

2. Mozna by dodac do rzeczy ktore czesto sie sprzedaje tabelke "soldable facc" z plusem i minusem, miedzy innymi trofea.? Ludzie strasznie czesto o to pytaja czy da sie sprzedac do npc facc. A sam nie wiem jak to zrobic.

Ps. 3. Albo mi się zdaje, że tibia earth już nie działa. Nie można by wykorzystać innej tibijskiej przegladarki by ulatwic poszukiwania, a nie przerzucac sie miedzy jezykami wikii.?
Kysui (Dyskusja)


"My"? Ha ha ha, fajnie by było gdyby więcej ludzi było. Blokuję jego IP ciągle.

Przecież każdy przedmiot ma napisane komu można sprzedać. Sprawdzasz czy NPC jest w mieście Premium czy nie i wychodzi na to samo, prawda?

Nie wiem co z TibiaMap. Są inne sensowne mapy (tibianews się nie liczy)?
Przerzucać się między językami wikii? Nie rozumiem.
Trav (Dyskusja) 13:15, 4 wrz 2010 (UTC)


1. Na block-logach jest was trzech. No ale, cos z nim sie na pewno da zrobic. Zablokowac wyjscie do tej jego strony czy cos...

2. Ale znacznie wygodniej jest wlaczyc sobie trofea i w ostatniej tabelce widziec co jest dla facc, niektorzy ludzie tylko to by zbierali i nie robili by problemu na serwerze spamujac po wszystkich kanalach. Zalozenie brzmi ze facc'owcy sa leniwi by zrobic ten jeden klik na npc.

3. Mi nie dziala, poza napisem "It works!". Chodzi mi o to ze jak chce cos zobaczyc to wolalbym wszystko z jednej pelnej informacji strony, a nie szukac informacji tutaj, a potem szukac na mapie na angielskiej wikii.
Kysui (Dyskusja)


Wtrące się no ale wybaczcie.
Ja na razie niezbyt mogę pomagać, byłem na wakacjach a komputer zepsuty mam dalej.
Co do trofeów, to jest to niemożliwe, musiała by się wyświetlać cała tabela sprzedawania. A jak są leniwi - ich strata, mój zysk.

Zipper'ek (Dyskusja) 15:33, 4 wrz 2010 (UTC)


2. Ale chodzi wlasnie o wyswietlenie listy trofeow i w ostatniej linijce tylk plusiki i minusiki. Ich strata i twoja rowniez, bo strona moze tracic na popularnosci.
Kysui (Dyskusja)


Jedyną opcją jest dodanie tego własnoręcznie, więc dużo pracy a czy naprawdę dużo zysku? Nie wyglądałoby to najlepiej, ale jakby coś to można zrobić zupełnie inną stronę.

Zipper'ek (Dyskusja) 16:19, 4 wrz 2010 (UTC)


Nie wiem jak wy, ale ja mam dość tych hackerów.
Może pora zmienić typ zabezpieczeń, np. zmiany akceptowane przez administratora.? Przecież ktoś z was jest tutaj codziennie.
Rangi, w stylu parę dobrze zedytowanych artykułów potwierdzonych przez administratora - zdjęcie tej blokady.
Co wy na to.? Jest to możliwe.?
Kysui (Dyskusja)


Czym by się więc wtedy różniła nasza strona od tibii.pl czy jakiejkolwiek z większości wspieranych? Przecież wolna edycja i dodawanie nowości bez nadzoru to idea wiki, a ja na pewno nie mam zamiaru marnować czasu na sprawdzanie edycji (wystarczy że raz dziennie zaglądam czy nie ma wandali, to już mi wystarczy).
Trav (Dyskusja) 15:10, 7 paź 2010 (UTC)


W takim razie proponuje po prostu tydzien dla zaczynajacych. By kazdy uzytkownik mial pierwszy tydzien bez mozliwosci edycji stron. Chocby to powinno zalatwic.
Dzis zajelo Ci to 1:04h, a przejrzenie wszystkich edycji NOWYCH graczy, zdecydowanie mniej. Chocby po liczbie znakow na stronie da sie rozpoznac.
Kysui (Dyskusja)


No niestety ale z tego co wiem, to nie jest to takie łatwe. My nie mamy możliwości zrobienia czegoś takiego. Niestety.
Do Trava mam za to zapytanie, jak widzisz przyszłość wiki?

Zipper'ek (Dyskusja) 18:46, 7 paź 2010 (UTC)


No nie mamy możliwości. A to cofanie przez 1:04h to i tak szło z automatu po kilku moich kliknięciach (długość czasu wynika z serwera krztuszącego się przy tylu zapytaniach naraz), więc to nie problem.
Przyszłość wiki? Trudno powiedzieć. Wiem jak widzę przyszłość własną w tym projekcie - angażować się jak najmniej i stopniowo coraz mniej. Nie mam już na to czasu a i ochota słaba.
Trav (Dyskusja) 19:08, 7 paź 2010 (UTC)


To że masz mało czasu, to rozumiem, dokładnie to zaczynam rozumieć, a pewnie dopiero zrozumiem. Tak czy inaczej potrzebujemy edytorów, którzy to po prostu będą lubić robić - dla innych i też dla siebie, żeby chociażby poćwiczyć polski i angielski. Myślę, że Bosal powinien zwrócić na to uwagę, bo ja też wiecznie edytować nie będę.

Zipper'ek (Dyskusja) 19:43, 7 paź 2010 (UTC)


Otwórzcie szkółkę, zróbcie oficjalny nabór pomagierów.
Im więcej, tym większe bezpieczeństwo, że wikia nie zostanie bez opieki.

Ps. Dziś rano kompletnie nie wiem co się dzieje. Gość i nadkłada roboty i pomaga. Proponuje i tak wprowadzenie "tygodnia bez edycji" dla nowych użytkowników, 90% się odechce.
Kysui (Dyskusja)

PACC

Cześć, mam pytanie co do tego pacca dla promoted fansite. Rozmawiałem ze znajomym, no i potwierdził że jest co pół roku odnawiany z możliwością zmiany konta. Chcę się tylko upewnić jak będzie z następnym, bo nie wiem czy pakować depo i przenosić na facc, czy nie. Przy okazji, nie wiesz co jest z Saredem? Pisał coś?

Zipper'ek (Dyskusja) 15:30, 25 wrz 2010 (UTC)


Co prawda już właściwie niewiele się interesuję, ale jakby coś miało się zmienić to bym wiedział, a żadnych wiadomości nie dostałem (no raz ktoś "znający się" na mechanice wiki i możliwości cofania zmian doniósł CipSoftowi że mamy keylogi, co mnie wkurzyło jak nie wiem co, dlatego tę wiadomość na szczycie strony napisałem - ale to nic nie ma do rzeczy). Od Sareda też ani słowa. Sądzę jednak że z taką liczbą odwiedzin która podobno jest dość wysoka no i z informacjami zawsze aktualnymi nie mamy się czego obawiać.
Trav (Dyskusja) 16:04, 25 wrz 2010 (UTC)

Wandale/Oszust

Dziś w nocy znów jakiś koleś usunął kilkadziesiąt artykułów i wstawił link do jakiegoś programu. Przecież to bez sensu żeby codziennie naprawiać, czy nie lepiej wprowadzić system przejrzanych wersji jak na Wikipedii? Albo ograniczenie ilości edycji dla nowych użytkowników. Wiki i tak wolno działa, zanim wszystko się naprawi to masa ludzi otworzy link oszusta, a witryna w ten sposób przestaje być rzetelnym źródłem informacji.


Ja bym na waszym miejscu po prostu zablokował wszystkie strony, prócz kilku zaufanych, SF, PF i tibia.com.
Mam prośbę do jednego z adminów - mógłby ktoś odblokować moją stronę? Kiedyś prosiłem o jej zablokowanie, ale teraz chciałbym ją zaktualizować.
Masterro 07:08, 1 lis 2010 (UTC)


Przyłączam się do prośby.
Prosiłem o dodanie do blacklisty serwerów z plikami.
Proponowałem ograniczenie edycji dla nowych użytkowników.
A coraz bardziej mnie boli gdy w grze na RL-chat słysze "wikia została shackowana". Nie ma sensu codzienna walka z tym.
Kysui 07:27, 1 lis 2010 (UTC)


Masterro, jest jak chciałeś - odblokowałem twoją stronę.
Co do ataków, no to trzeba będzie pomyśleć, ale ja takiej władzy nad wiki nie mam (spróbować coś z blacklistą mogę - gdyby ktoś z was mógł, odezwijcie się do mnie na gadu gadu ok. 15-18, sam jako admin chyba będę mógł dodawać linki, więc musielibyście przetestować).

Zipper'ek (Dyskusja) 08:27, 1 lis 2010 (UTC)


Tylko zauważcie, że blacklista nie zadziała (i tak nie działała wcześniej jak powinna) skoro pan wandal nie wstawia linków w które się klika tylko adresy które trzeba skopiować (wstawi jakiś obrazek miecza między http czy coś i już koniec).
Trav (Dyskusja) 09:01, 1 lis 2010 (UTC)


Blacklista powinna też blokować treści. A treść "mediafire, rapidshare ect" można spokojnie zablokować.
A jeśli nie działa, to zmienić ją. Wiem, że to dużo roboty może być, ale trzeba z nimi ostatecznie skończyć.
Kysui 10:43, 1 lis 2010 (UTC)


Nie łatwiej stworzyć listę zaufanych stron? Lista upload serwerów jest nieskończona, a listę zaufanych można przecież ograniczyć.
Masterro 11:00, 1 lis 2010 (UTC)

Chętny

Myślę, że mógłbym podołać zadaniu "nagradzania" niegrzecznych użytkowników. Jeśli mogę, to chciałbym się z tobą jakoś skontaktować (PW na h.pl - nick "Inferniak"/gg - w profilu na h.pl).
Masterro 17:55, 2 lis 2010 (UTC)


Dobra, przyznam uprawnienia i zobaczymy czy zrobisz z nich jakiś użytek. Kontakt na h.pl niby jest, choć nie gwarantuję szybkości odpowiadania, bo tam nie zaglądam od kiedy nie ma tam Altaronu.
Trav (Dyskusja) 12:11, 3 lis 2010 (UTC)


Zapoznam się z możliwościami i biorę się do roboty.
Masterro 13:00, 3 lis 2010 (UTC)

Questy DPL

Cześć, wiem że nie masz już czasu i chęci na edycje, ale muszę do ciebie pisać bo sam nie daje sobie z tym rady. Chodzi mi o listę z mojego brudnopisu. Nie wiem co napisać w rozpoczęciu szablonu, żeby było dobrze i tak i tak. No jeśli lista sortowalna będzie w Quest (zmienię chyba nazwę na "Zadania"), to ciągle w podstronach Update potrzebna będzie stara. Dlatego, jeśli będziesz mieć chwilę, mógłbyś na to rzucić okiem?

Zipper'ek (Dyskusja) 14:15, 13 lis 2010 (UTC)


Nie wiem co z tym zrobić. Skopiowałem wszystko co trzeba z szablonu run do szablonu questu, więc tam raczej w porządku wszystko powinno być. Może źle sformułowałeś dpl no ale bez przesady. Wygląda na to że po prostu zapomniałem o czymś ale nie mam pojęcia o czym.
Trav (Dyskusja) 16:02, 13 lis 2010 (UTC)


Usunąłem kilka zbędnych kolumn i tylko tyle. Więc to prędzej szablon questów, nie wiem, spróbuję coś jeszcze później.

Zipper'ek (Dyskusja) 16:29, 13 lis 2010 (UTC)


test serwer

Skoro mam uprawnienia admina na stronie promowanej, to czy dostanę zaproszenie na zbliżający się test serwer?
Masterro 18:33, 22 lis 2010 (UTC)


Na ten moment nawet ja go nie mam i coś się nie zapowiada na to by jakieś były. Darmowego czasu premium zresztą też już nie posiadam, nie wiem jak inni admini. Liczba miejsc jest i tak ograniczona do tych iluśtam na stronę i znając życie wszystkie pewnie zajęte.
Trav (Dyskusja) 18:59, 22 lis 2010 (UTC)


Hm, ja też nie dostałem pacca, ale na zaproszenie liczyłem, bo szczerze mówiąc to kto oprócz nas miałby je dostać.

Zipper'ek (Dyskusja) 21:36, 22 lis 2010 (UTC)


Przecież obecnie na stronie jest 1 główny admin + 3 aktywnych - przecież to nie jest dużo, więc nie powinno być problemu z dostępem na TS.
(A zaproszenia są dla supported i jest ich 5+1, no więc Bosal - dzięki, dalej nic nie wiadomo, twoi administratorzy cię pozdrawiają). - Zipp
Masterro 17:39, 23 lis 2010 (UTC)

DPL - znowu

Cześć. Jako, że w update dojdzie trochę nowych czarów, to postanowiłem zająć się właśnie tym. No i znowu mi nie wyszło. Przynajmniej zrobiłem taki postęp, że kiedy zmienię początek szablonu, nie rozwala mi starej listy. No ale niestety nic nie wyświetla się w nowej - DPL. Męczę się z tym i już straciłem nadzieję. Wiesz może co znów przeoczyłem?

Zipper'ek (Dyskusja) 18:37, 27 lis 2010 (UTC)


Eeee... Czyżby to było takie proste, że trzeba było pisać {Infobox_Spontan} (ten podkreślnik a nie spacja)? Bo dokonałem edycji w brudnopisie bazując się na dpl potworów i proszę, działa! Pokombinuj dalej. Może i z questami pójdzie?
Trav (Dyskusja) 19:27, 27 lis 2010 (UTC)


Ha-ha-ha. Racja! Wszystko działa. No to można oficjalnie ogłosić sukces. Tylko jedna rzecz mnie martwi. Zobacz na Wszystkie czary. W miejscach gdzie mają wyświetlać się profesję na starej tabeli, są "-". Nie wiem jakby to naprawić, zajmować się tabelami zacząłem dopiero za DPL, a trochę już zapomniałem.
edit: Nie wiem dlaczego nie uznaje mi formatowania tekstu. W Intankcja jest <i> i się pochyla, a w następnym daje <small> i nic.

Zipper'ek (Dyskusja) 20:10, 27 lis 2010 (UTC)


Formatowanie chyba tylko tam gdzie w ogóle formę się tworzy, czyli w DPL table/tablerow wokół odpowiednich %% a nie w tym co wpisujesz w include (to służy do pobierania danych)?
Trav (Dyskusja) 22:13, 27 lis 2010 (UTC)


Udało się z tymi 2. Trzeba było w tym nowym nowym szablonie dać. Ale i tak coś formatowanie nie wychodzi. Cena czaru jest za ciasna, profesje za szeroki i nie chce drgnąć. Jak będziesz mieć czas, to sam zobacz (a i jeszcze jakiś komunikat - Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/tibiawiki/public_html/extensions/DynamicPageList/DynamicPageList2.php on line 2351).

Zipper'ek (Dyskusja) 22:25, 27 lis 2010 (UTC)


Nic mi to nie mówi. Profesje były za szerokie bo spacje po przecinkach to były nbsp;, które wymuszają niełamanie linii. Zamiana ich na zwykłe spacje likwiduje przerwy w ogóle więc wyszukałem jakiś thinsp;. Jak coś ma za mało miejsca to zabierz trochę temu, co ma go dość i oddaj tamtemu.
Trav (Dyskusja) 22:56, 27 lis 2010 (UTC)

Wierzchowce

Huh, znów mam problem i znów piszę. Nie mam pojęcia jak zrobić porządek z wyświetlaniem dobrych grafik w moim brudnopisie (niektóre są automatycznie od name, a inne od img). I przy okazji, wiki działa straszliwie wolno, wiem że nie możesz z tym nic zrobić no ale mojemu koledze podobno od 3 dni nie chce wejść, więcej nie wypytywałem.

Zipper'ek (Dyskusja) 20:26, 10 gru 2010 (UTC)


Pokombinuj trochę jeszcze sam, może edytując to podajimg czy raczej .img. Ja muszę lecieć bo się spieszę.
Trav (Dyskusja) 09:57, 11 gru 2010 (UTC)


Dzięki, że się tym zająłeś. Strona się nie chciała załadować, a musiałem pomóc, więc sam tego nie ruszyłem (i tak bym pewnie na to nie wpadł ; d).

Zipper'ek (Dyskusja) 15:28, 11 gru 2010 (UTC)Hack Linki - QUEST SPOILERS

Witam! Jak widzisz czasem coś poprawię, ale nie da się tego robić na bierząco(wiki strasznie muli). Mój pomysł jest taki, jak quest jest stary i wiadomo, że nie trzeba w nim nic uaktualniać to zablokuj strone od edycji i po sprawie. A nie bawienie się w kotka i myszke z tymi noobami co ciągle edytują.

Pzdr.

Pomoc

Witam. Oferuję swoją pomoc w walce z wandalizmem oraz hackerami. Oczywiście będę również w miarę swoich możliwości oraz umiejętności dodawał nowe strony oraz poprawiał istniejące na stronie.

Administratorstwo

Witam. Chciałbym zapytać jakie trzeba spełniać warunki aby ubiegać się o członkostwo grupy Administratorów? Jeśli trzeba mieć po prostu czas i chęci to zgłaszam nieskromnie siebie. Chętnie pomogę w tworzeniu strony niezależnie czy jest zablokowana czy nie. Chętnie również będę kasował szkody oraz osoby, które te szkody robią celowo. Kontakt na h.pl również jest.

Dziękuję za zaufanie i dołączenie mnie do grupy administratorów. Wykorzystam cały wolny czas i wiedzę na pomoc w walce z wandalizmem oraz na edytowanie strony.

Pytanko

Cześć, sporo mnie nie było, jakoś tak przez tą bierność ws. ataków straciłem chęć do adminowania, ostatnio jednak w sumie bym zagrał, więc mam pytanie. Coś się zmieniło, czy dalej będziemy tylko wycofywać? I czy mam jeszcze status tego pomocnika? Bo ewentualnie to CipSoft znowu olał i nie mam wstępu na ts.

Zipper'ek (Dyskusja) 14:39, 1 gru 2011 (UTC)


Nie wiem czy olał czy nie, bo mnie samego już granie w Tibię nie interesuje. Nawet nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć co się w tej grze dzieje. Co do tego tamtego? Co niby innego można zrobić, jak nie cofać, cofać, cofać i jeszcze cofać aż do skutku?

Jakby co, to zawsze powtarzam że nic na siłę. Jeśli nie chcesz adminować, to nie adminuj, oczywiście. Nikt się tu nie obrazi ani co. Wszystko dobrowolnie tu działa.
Trav (Dyskusja) 14:49, 1 gru 2011 (UTC)

Nadużywanie władzy

Witam, Mam pytanie kiedy przestaniesz niszczyć tą stronę ? Przez ciebie nie ma żadnych aktualizacji. Wiecznie ją blokujesz. Jeżeli nie chce ci się bawić z tymi szczeniakami co edytują to po prostu nie rób tego. Są inny adminowie co czyszczą forum ze spamu. A przez ciebie jest coraz mniej ludzi online, bo wiecznie blokujesz dostęp dla wszystkich. Napisałem już list do firmy która prowadzi tą stronę o usunięcie Administratora TRAV.


Ok, nie będę już blokował za dnia.
Trav (Dyskusja) 12:53, 1 lut 2012 (UTC)

Cytuję twoje słowa: "Jakby co, to zawsze powtarzam że nic na siłę. Jeśli nie chcesz adminować, to nie adminuj, oczywiście. Nikt się tu nie obrazi ani co. Wszystko dobrowolnie tu działa. "

No i z takiego założenia również wychodzę.

uprawnienia

trav możesz mi dać uprawnienia do edycji nawet w czasie blokowania edycji stron lub dodać mnie do listy administratorów o wiele łatwiej będzie mi się uzupełniało i poprawiało błędy bo na przykład zmieniając godzinę ss światów wpisywać 75 razy caphte możne człowieka szlag trafić dziekuje za uwagę Macintosh 19:45, 3 lut 2012 (UTC)macintosh

Wiki

Na sam początek chciałbym się odnieść co wypisywał tutaj (trochę wyżej) Pepitonar. Tak, jak miło że się przejmujesz wiki, to że nie masz żadnych edycji to pewnie też wina tego że Trav ciągle blokuje edycje? Niszczy stronę, dobre sobie. Prawda jest taka że ta strona byłaby gówno warta bez Trava, spróbuj znaleźć jakąkolwiek stronę gdzie nie ma on jakiejś swojej edycji (nawet nie mówię tu o wycofywaniu ataków).

Przechodząc do tematu też mam jakiś swój wkład w wiki (prawie 18 tysięcy edycji), a głupio mi się patrzy jak strona upada. I tak nikt oprócz paru osób tutaj nie edytuje, więc czemu nie można nadać im uprawnień a questy zablokować? Przecież takie ciągłe wycofywanie nie ma żadnego sensu. (!?)

I co z tego, że inne są idee wiki. Gdyby ktoś oprócz paru osób edytował to może i owszem, jakoś by się ten system sprawdzał, ale jako że sama gra nie ma się najlepiej, jest mało nowych graczy, to tym bardziej nie będzie nowych edytorów na "tej hakerskiej wiki". Tak trudno dać uprawnienia po weryfikacji? Ja nawet obstawiam że zajęłoby to mniej czasu niż to ciągłe wycofywanie.

Więc postuluje tutaj wszem i wobec, żeby w końcu coś zrobić. Ale po co, co nie? ;d

Zipper'ek (Dyskusja) 18:43, 3 mar 2012 (UTC)


Nie mam już na to czasu poza wejściem kilka razy w dniu i kliknięciu cofnięć. Tibią jeszcze dawniej się przestałem interesować. Jakoś jestem wciąż przeciwny blokowaniu stron odgórnie na wejściu użytkownikom. Tibia.wikia.com sobie radzi? Sprawdzałem - ten sam wklejacz linków atakuje i tam, ale jest szybciej wyłapywany. No cóż, tu nie ma luksusów.

Ponadto jest problem z tym, że nie mogę wszystkiego. Sam wiesz co mogę, bo masz takie same moce (minus dokładnie dwie rzeczy: blokowanie wszystkich stron na czas i nadawanie uprawnień - obie możesz dostać jeśli chcesz). Zmierzam do tego, że zmiana tego co może dana grupa użytkowników (albo zrobienie nowej grupy użytkowników uprzywilejowanych) nie leży w moich możliwościach. Bosal to zrobić może, ale sam jest po pierwsze zajęty, ap o drugie nawet jeszcze nie do końca wiem co tak naprawdę chcę by zrobił. Dokumentację MediaWiki trzeba przestudiować.
Trav (Dyskusja) 21:50, 5 mar 2012 (UTC)


Ja też już przestałem grać dawno temu, teraz wejdę może 2 razy tygodniowo, pogadać ze znajomymi. Nie dziwię się że nie masz czasu, dlatego tak myślałem że będziesz jakoś próbować naciskać na Bosala, żeby coś o tym pomyślał. Ale masz rację, wikia sobie radzi, bo główną różnicą z angielską wiki to liczba użytkowników (więc i ilość administratorów, tak na logikę). W sumie to uprawnienia administratora, nie są jakoś szczególnie groźne więc można porozdawać je chętnym do pomocy bez większych obaw. No a temu pseudo hackerowi utrudni to życie i właśnie o to mi chodziło ; d

W sumie do szczęścia nie potrzebuję biurokraty, ale gdyby ktoś prosił o uprawnienia to wtedy bym mu je mógł nadać, wiec to twoja decyzja. Też postaram się wejść raz na jakiś czas i wycofać jakiś atak.

A teraz to sobie tak myślę, że z tymi atakami jest więcej roboty, niż jak kiedyś raz na pół roku dodawałem parę przedmiotów i potworów. ; d
Zipper'ek (Dyskusja) 21:13, 10 mar 2012 (UTC)


Jeśli mogę się wtrącić do dyskusji, akurat czasu mam sporo (emeryturka), ale przydałaby mi się jeszcze właśnie ta opcja blokowania wszystkich stron na czas. Pozwoli to na spokojne zaśnięcie :D (bez obaw, że jakiś pajac w tym czasie miesza na wiki).

I jeszcze taka uwaga. Porównując wpisy, odnoszę wrażenie, że są to 2-3 osoby. Zapisy logów świadczą, iż nie jest to jednorazowy wybryk, ale działanie ciągłe z zamiarem dokonania oszustwa i kradzieży. Destabilizuje to pracę wielu ludzi i podważa zaufanie użytkowników do tego portalu, nie wspominając już o ofiarach, które dały się na to nabrać. Nie jestem prawnikiem, ale sądzę iż takie działanie wyczerpuje znamiona przestępstwa określonego w art.287 kk w związku z art.269a. Oni nie są anonimowi, jak im się wydaje. Może warto by było zasięgnąć opinii jakiegoś znajomego prawnika na ten temat?

Haxor killer


Witam ponownie ! Tak się zastanawiałem wczoraj co internet potrafi zrobić z człowiekiem i moje wnioski są szokujące. Czasami wydawało by się że ludzie dużo poświęcają na głupkowate gry czy ślęczą przed monitorem czytając facebook. Ale to co tutaj się wyprawia to jest delikatnie mówiąc chore. Na pewnym forum hakerskim spora grupa miała z was uciechę że marnujecie po 3-4 godzinny dziennie pracując za darmo. (Bo to nie jest rozrywka patrzenie w monitor i odświeżanie strony). Ale to co wyczynia użytkownik Haxo Killer jest po prostu makabryczne.

Wiemy jedno. Na pewno się nie uczy i nie pracuję. No bo nie da się robić żadnej z tych czynności siedząc tutaj od 6 rano do późnego wieczora za darmo i odświeżać cały czas przeglądarkę żeby sobie złapać jednego małolata który wam wstawia reklamę.

Nie chce go obrażać bo może życie mu się tak potoczyło że nie ma przyjaciół lub jest kaleką który nie może wychodzić z domu czy coś w tym stylu. Ale do jasnej cholery .... Powinniście mu za to chociaż płacić bo szkoda mi tego chłopaka. A z pogardą patrze jak taki portal tibia-wiki wykorzystuje go.

Pozdrawiam, AnonimowyDO HAXO KILLER

STWIERDZIŁEŚ: "Nastaw sobie budzik na 3 w nocy :)"

ODPOWIADAM: "To nie ja ;/ Ale swoją drogą każdy może to napisać, ale nie ktoś kto siedzi tu za darmo cały dzień :)"

PS: "Hehehe dałeś komuś bana za darmo :P Bo ten koleś przed chwilą to nie byłem ja XD."

Witam

Chciałbym pomóc w walce z hacklinkami zalewającymi Tibiawiki ostatnio, ale z pozycji szeregowego użytkownika to syzyfowa praca. Mam masę wolnego czasu i chęci, więc o ile to jest możliwe, prosiłbym o status umożliwiający blokowanie kont, gdyż cofanie złośliwych wpisów jest teraz jak gra w ping ponga.

Haxor killer


Racja. Dam próbnie jako nowemu administratorowi. Korzystaj jak my wszyscy. Zapoznaj się z możliwościami cofania i blokowania konta wandala, a ujrzysz, że robota naprawdę szybciej leci.
Trav (Dyskusja) 21:50, 5 mar 2012 (UTC)


Trav, o ile jest to możliwe, proponuję rozważyć wprowadzenie dwóch ograniczeń, które w dużym stopniu utrudnią zalewanie portalu hacklinkami:
1. Edycja możliwa tylko po uwierzytelnieniu konta poprzez e-mail oraz blokowanie adresu w nieskończoność.
W chwili obecnej, przy zakładaniu konta, wystarczy wpisać obojętnie jaką kombinację liter w polu na maila, system to przyjmuje i już można edytować. Uwierzytelnianie konta jest znane z wielu portali i dla normalnego użytkownika, który będzie chciał coś wnieść, nie będzie stanowić problemu (czynność jednorazowa), natomiast dla pseudohackerów, będzie to dodatkowe zajęcie - w przypadku bana, blokowany byłby również adres mailowy, a to z kolei wymusi na nich za każdym razem zakładanie nowej poczty.
2. Wprowadzenie (dla normalnego użytkownika) minimalnego limitu czasu na jedną edycję np. 2 minuty
To również zmiana spotykana na innych portalach, stosowana w walce ze spamerami. Przy normalnej edycji strony, czas poświęcony na tą czynność to minimum 2 minuty. Tyle zajmuje wejście w edycję, dokonanie zmian, zaakceptowanie, podgląd zmian, wpisanie hasła i zatwierdzenie. Łatwo sprawdzić, że na dzień dzisiejszy oszust może dokonać edycji pięciu stron w czasie 1 minuty. Taka zmiana nie tylko spowolni jego działanie (edycja 20 stron zajmie ponad 40 min), ale jednocześnie wyrówna szansę dla normalnego użytkownika w reedycji podmienionych stron - obecnie wielu rezygnuje z tego, gdyż w miejsce jednej reedycji pojawia się 4-5 nowych.
Przy okazji zapytam, w jakim formacie wpisywać czas blokady wszystkich stron (np na10h)?
Haxor killer 13:28, 21 mar 2012 (UTC)

== Pytanko ==

Witam ponownie ! Tak się zastanawiałem wczoraj co internet potrafi zrobić z człowiekiem i moje wnioski są szokujące. Czasami wydawało by się że ludzie dużo poświęcają na głupkowate gry czy ślęczą przed monitorem czytając facebook. Ale to co tutaj się wyprawia to jest delikatnie mówiąc chore. Na pewnym forum hakerskim spora grupa miała z was uciechę że marnujecie po 3-4 godzinny dziennie pracując za darmo. (Bo to nie jest rozrywka patrzenie w monitor i odświeżanie strony). Ale to co wyczynia użytkownik Haxo Killer jest po prostu makabryczne.

Wiemy jedno. Na pewno się nie uczy i nie pracuję. No bo nie da się robić żadnej z tych czynności siedząc tutaj od 6 rano do późnego wieczora za darmo i odświeżać cały czas przeglądarkę żeby sobie złapać jednego małolata który wam wstawia reklamę.

Nie chce go obrażać bo może życie mu się tak potoczyło że nie ma przyjaciół lub jest kaleką który nie może wychodzić z domu czy coś w tym stylu. Ale do jasnej cholery .... Powinniście mu za to chociaż płacić bo szkoda mi tego chłopaka. A z pogardą patrze jak taki portal tibia-wiki wykorzystuje go.

Pozdrawiam, AnonimowyDO HAXO KILLER

STWIERDZIŁEŚ: "Nastaw sobie budzik na 3 w nocy :)"

ODPOWIADAM: "To nie ja ;/ Ale swoją drogą każdy może to napisać, ale nie ktoś kto siedzi tu za darmo cały dzień :)"

PS: "Hehehe dałeś komuś bana za darmo :P Bo ten koleś przed chwilą to nie byłem ja XD."


Panie anonimowy, skoro coś ci się nie podoba, nie musisz tu wchodzić, nikt nie będzie płakał. ^^
Masterro 14:21, 22 mar 2012 (UTC)

Odpowiedź

Szczerze mówiąc że nie masz racji. Odpowiadasz jak ignorant pisząc "to nie wchodź tutaj". To jest też człowiek i powinieneś się zastanowić 2 razy zanim napiszesz coś.

Ale prawda jest taka że ten człowiek o nicku "Haxo killer" ma coś chyba nie tak z głową. Nie próbuję go obrazić. Chce tylko się was spytać czy wydaję wam się to normalne siedzieć 17 godzin (od 7 rano do 24) i odświeżać stronę co 1-2 minuty patrząc się w pusty ekran za darmo ? Ja osobiście jestem w szoku i aż boję się pomyśleć kto siedzi po drugiej stronie monitora. Nie uczy się, nie pracuję. Prawdopodobnie jest to jakiś inwalida który nie może opuszczać mieszkania z przyczyn technicznych. Życzę ci kolego jak najlepiej ale to co robisz jest chore.

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze znalezieniem pracy przez internet to zostaw mi kontakt do siebie. Są firmy które za taką pracę po 15 h dziennie przy komputerze płacą minimalnie 2-3 tysiące. Bo jeszcze trochę, a zdasz sobie sprawę że zmarnowałeś część życia na pomaganie stronie która i tak upadnie bo informację na niej są tak stare że to się w głowie nie mieści.

Wyrazy współczucia. Wybór należy do ciebie, Anonimowy ;)

Przesyłanie pliku gif

Witam Mam pewien problem.Czasami wchodzę na tibię wiki net i tworzę nowe strony o potworach.Oczywiście trzeba przysłać plik gif.Ja osobiście pobieram zdjęcia z tibiopedia.pl.Następnie wchodzę na prześlij plik i z mojej wybieram odpowiedni i przysyłam.Ostatnio jednak coś się u was dzieje bo nie mogę przesłać plików gif do 3 artykułów,które utworzyłem.Zamiast przesłania wyskaskuje napis:"Przesłany plik wydaje się być pusty..."Niezależnie od tego jak bym nie zmieniał nazwy to napis nie znika.Czy mógłby mi pan powiedzieć jak rozwiązać ten problem? Pozdrawiam