Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wyvern.gif Wyvern
795 Hp
515 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 773)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Zatruwa silną trucizną, Leczy się, Używa takich czarów jak: Poison Wave (40-120 hp), Musical Wave (który upija), używa Haste, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Wrażliwy na:
Odgłosy: "Shriiiiiek"
Sposób ataku: W zwarciu (0-120 hp)
Zachowanie: Ucieka na żółtym hp.
Opis: Niektórzy uczeni uważają wyverny za odległe kuzynki smoków. Jest to jednak dalekie od prawdy. Dziś uważa się, że wyverny powstały z długiej hodowli jakichś znacząco mniejszych, zaledwie łagodnie trujących, latających jaszczurek. Przez kilka pokoleń szamani orków wybierali największe i najwredniejsze z tych małych zwierząt do hodowli. Poddając je działaniu trucizny i alchemicznych wywarów oraz ciągłej walce, orkowie pochwycili i zabili ich tysiące. Długo zanim cykl hodowli dobiegł końca, oryginalna rasa jaszczurów wyginęła. Mimo zamierzanej roli jako broń wojenna, wyverny okazały się być zbyt samodzielne i impulsywne, aby na coś się przydać. Ostateczne sprawdziły się na widowiskach sportowych, gdzie zmuszano je do walki między sobą lub innymi istotami. Hodowlę kontynuowano, aż społeczeństwo orków, poprzez wojny, popadło w ruinę, a wiele wywern uciekło ku wolności. Ci nowi i potężni drapieżnicy bez problemu przetrwali na wolności i tylko ich naturalna agresja zapobiegła szerokiemu rozprzestrzenieniu się tej plagi.
Występowanie: Na górach na Foldzie i Vedze, Góra na Edron, góry na wschód od Kazordoon, skała po zewnętrznej stronie Ghostlandu, Plains of Havoc, po drodze do Fortecy Orków, na skale obok drogi na zachód od Venore, Black Knight Villa, góry w okolicy Ankrahmun, Chor, Wzgórza Liberty Bay
Taktyki: Profesje magiczne od 20lvl minumum z blokerem, solowanie od minimum 40lvla. Lecz dla pewności lepiej od 45-50. Wyverny są czesto w zamkniętych pomieszczeniach przez co profesje magiczne i paladynie mogą mieć kłopot. Paladyni mogą próbować solo od 35-40lvla, a rycerze od 35 przy skillach 70/70. Silnie upija, więc jeśli nie chcemy obudzić się w świątyni powinniśmy mieć ze sobą Dwarven Ring. Przyda się też kilka sztuk Antidote Rune w razie gdyby zabrakło many na czar Exana pox. Nie zaszkodzi też stanie na ukos w celu uniknięcia fal upicia i mocnej trucizny. Profesje magiczne powinny użyć run HMM. Nie bić paru naraz, najlepiej odciągać po kolei.
Loot: 0-83 gp, 0-3 Dragon Ham, 0-2 Power Bolt, Wyvern Talisman, Emerald Bangle (rzadko), Small Sapphire (rzadko), Strong Health Potion (rzadko), Wand of Inferno (rzadko), Wyvern Fang (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Inne Gady.