Skocz do: Nawigacja, szukaj
Cyclops.gif Cyclops
260 Hp
150 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 225)
Summon/Convince: 490/490
Specjalne: Brak
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Odgłosy: "Human, uh will dyh!"; "Youh ah trak!"; "Let da mashing begin!", "Toks utat", "Il lorstok human!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-80 hp)
Zachowanie: Nie ucieka gdy ma mało hp. Potrafi przesuwać elementy otoczenia (np. skrzynie), zabijają pomniejsze potwory, jeśli staną im na drodze.
Opis: Cyklopy są rasą podobną ludziom, lecz mają tylko jedno oko, są większe i głupsze. Posługują się językiem zbliżonym do ludzkiego. Żyją w jaskiniach, gdzie poszukują złota i innych metali. Jest to świetny potwór do zdobywania doświadczenia dla każdej profesji powyżej 15-20 poziomu.Inni giganci to:Orclops Ravager, Orclops Doomhauler.
Występowanie: Plains of Havoc, Mount Sternum, Femor Hills, na południe od Thais, Cyclopolis, Ancient Temple, Mistrock
Taktyki: Dla niskopoziomowych postaci walka w zwarciu może skończyć się śmiercią. Jednak dla średnio zaawansowanych graczy mogą być dobrym źródłem doświadczenia. Najlepszy sposób na niego to atakowanie z dystansu. Wykorzystywany przez wysokopoziomowych Paladynów i Knightów do skillowania. Rycerze powinni mieć co najmniej skille 55/55 i być gotowi na walkę z więcej niż jednym osobnikiem naraz. Paladynowi wystarczy po prostu strzelać z łuku lub kuszy. Profesje magiczne mogą korzystać z różdżki, magicznych run i jeśli sprawy przyjmą zły obrót, czaru Invisible.
Loot: 0-50 gp, 0-3 Meat, 0-4 Ham, Short Sword, Plate Shield, Cyclops Toe, Battle Shield, Health Potion (rzadko), Halberd (rzadko), Wolf Tooth Chain (rzadko), Club Ring (bardzo rzadko), Dark Helmet (bardzo rzadko), Cyclops Trophy (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Giganci.