Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dworc Venomsniper.gif Dworc Venomsniper
80 Hp
30 Exp (Exp/Hp: 0.4)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 45)
Summon/Convince: --/300
Specjalne: Zatruwa.
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Grow truk grrrrr.", "Brak brrretz!", "Prek tars, dekklep zurk."
Sposób ataku: Na dystans nożami.
Zachowanie: Utrzymuje dystans od atakującego.
Opis: Dworc Venomsniperami zostają zwykle kobiety. Kwestia sporna jest czy jest to wywołane mniejszą siłą czy po prostu dlatego, że są inteligentniejsze w porównaniu do Fleshhunterów. Wśród dworków są one najbardziej znane z tworzenia przeróżnych trucizn i nie ruszają się do walki bez przynajmniej kilku fiolek z trucizna. Venomsniper atakuje prawie zawsze w grupach chowając się za plecami Fleshhunterów i zasypują przeciwników zatrutymi strzałami z bezpiecznej odległości. Jeśli uda się nam zbliżyć do nich, to nie powinniśmy mieć z nimi problemu, gdyż nie dysponują bronią białą i mają slaby pancerz.
Występowanie: Tiquanda, Dzielnica Cudzoziemców Yalaharu
Taktyki: Venomsniper to zaraz po Voodoomasterze najbardziej denerwujący przedstawiciel rasy dworków. Utrzymuje dystans od gracza i atakuje z bezpiecznej odległości nie zadając jednak poważnych obrażeń. Jest bardzo słaby i łatwo może paść ofiarą nawet niedoświaczonego gracza, jednak nie zostawia on skarbów, a doświadczenie za niego nie jest wygórowane. Najlepiej bić go z dystansu, jednak szkoda na w tym wypadku używać runów, więc rycerzom i magom radzę się pofatygować do niego i użyć konwencjonalnych metod ataku. Spotykając Venomsnipera można spodziewać się innych dworków, w tym także Voodoomastera, który jest odrobinę groźniejszy, jednak nie aż tak bardzo, by być poważnym zagrożeniem. Venomsniper smaruje swoją broń trucizną, wiec gracz podczas trafienia zostaje zatruty, jednak przebywając w towarzystwie tej rasy trzeba się do tego przyzwyczaić i nie marnować cennych punktów many na antidotum.
Loot: 0-10 gp, 0-3 Poison Arrow, Throwing Knife, Leather Armor, Torch, Bronze Amulet (rzadko), Poison Dagger (rzadko), Tribal Mask (rzadko), Bast Skirt (bardzo rzadko), Seeds (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Dworkowie.