Skocz do: Nawigacja, szukaj

Mniejsze pytania i inne wpisy

Trav a było by można zrobić coś takiego, że tam gdzie jest obrazek czaru dało się wstawiać np.: w Find Person sing'a czy coś (tak jak na tibia.erig)?
Phonnix (Dyskusja) 12:10, 23 wrz 2007 (CEST)


Dałoby się. Tak jak u NPCów jest od tego wartość "| img =", gdzie wpisuje się nazwę obrazka (ale bez rozszerzenia, czyli Sword a nie Sword.gif).

A obrazki na tibia.erig.net są z tibii.com (tak tylko swoją drogą).
Trav (Dyskusja) 12:29, 23 wrz 2007 (CEST)


No ja uważam, że czary teraz lepiej wyglądają :)
Phonnix (Dyskusja) 12:10, 23 wrz 2007 (CEST)


Konflikt edycjii ;( Byłeś szybszy z kluczami :P .Venom


Ostatnio przeglądałem hunted.pl i zobaczyłem screeny z otsa a na nich cebie :P co to za ots? :D .Venom


Tak, mapki tam robię (oczywiście nie jako jedyny). A co do tego jaki to OTS? Dobry, mam nadzieję (a przynajmniej będzie dobry, bo wciąż się go robi).
Trav (Dyskusja) 19:48, 7 paź 2007 (CEST)


Może są nabory na mapperów? :D .Venom


Oj może. Ludzi od map chyba jest już wystarczająco dużo, ale masz na hunted.pl linki do tematów, gdzie możesz zgłosić podanie.
Trav (Dyskusja) 22:18, 7 paź 2007 (CEST)


GG podobno nie posiadamy? ;>? a to co to?


Niektórzy mogą mnie znać z TibiaWiki (wiki.hunted.pl), gdzie staram się wypełniać obowiązki utrzymywania porządku, ale wielkiego znaczenia to chyba nie ma w tym podaniu.

Mail: *********
Komunikator (GG): ********

Zagwiazdkowałem bo rozumiem, że chcesz żeby "tutaj" nie znali twojego gg ;].
Sared xolino 14:34, 8 paź 2007 (CEST)


No wolałbym by tu nie znali (chociaż jak komuś zależy to znajdzie tam, gdzie wskazałeś, więc większego znaczenia to nie ma). A ten numer zrobiłem specjalnie z tej okazji.
Trav (Dyskusja) 15:39, 8 paź 2007 (CEST)


Jeśli Seprent Hammer nie istnieje to sorry poniewaz byla taka bron na erig.net tak jak Shenlong Sword
Matiziu 10:38, 14 paź 2007 (CEST)


Pomyłki się zdarzają. Sam w to uwierzyłem, a z lenistwa nie sprawdziłem dokładnie.
Trav (Dyskusja) 10:41, 14 paź 2007 (CEST)


To był żart?? heh nieżle zrobione. SS tez był z tą bronią. Ktoś się postarał xDD
Matiziu 10:50, 14 paź 2007 (CEST)


Trav, mam takie pytanie: czy ty jesteś na wiki.hunted głównodowodzącym? Czy jest może ktoś "Nad tobą"???
HellMike 16:31, 20 lis 2007 (CEST)


Jak widać na tej stronie wszystkich administratorów razem jest 9. Bosala i MatKusa można uznać za najważniejszych, bo oni mają możliwość dawania uprawnień, a poza tym to oni administrują hunted.pl, więc również i TibięWiki.
Trav (Dyskusja) 18:15, 20 lis 2007 (CET)


Mam pytanie czy ty masz jakieś dodatkowe funkcje jako moderator, np. szybkiego zmieniania wersji artykułów? czy to ma każdy tylko ja nie wiem o tym :D


Mam możliwość blokowania kont (banowania), szybkiego cofania artykułu z wersji aktualnej do poprzedniej, usuwania artykułów, blokowania/odblokowywania edycji jakiejś strony oraz edytowania już zablokowanej. To chyba wszystko. Więcej i tak chyba by nie było trzeba.
Trav (Dyskusja) 20:47, 23 lis 2007 (CET)Utworzyłem dzisiaj konto, dodałem Chimney, którego nie było. Dwa pytania: 1. Dlaczego usunąłeś dyskusję do Chimney? Na TibiaWiki nie używa się tego? 2. Gdzie można zobaczyć ostatnio dodane artykuły? Skądś musieliście wiedzieć, że coś dodałem, a w 3000 haseł tak od razu odnaleźć... Pantograv


Rzeczywiście kominka nie było. Co do pytań:

  1. Używa się dyskusji, ale pisanie czegoś w stylu "dodałem ten artykuł, bo go nie było" raczej jest zbędne. Gdybym np. ja pisał coś takiego do każdej strony, jaką utworzyłem, to musiałby tu być całkiem niezły bałagan. Zwłaszcza, że widać kto co i kiedy zmieniał/dodawał, a jak?
  2. Poprzez Ostatnie zmiany przede wszystkim. I to wystarcza, zwłaszcza, jak np. ja sprawdzam regularnie (a chyba i inni tutaj lubią popatrzeć co nowego). Są jeszcze bardziej wyrafinowane specjalne strony, gdzie mamy choćby Nowe strony, obrazki i inne ciekawe rzeczy.


Trav (Dyskusja) 23:01, 16 sie 2008 (CEST)


Dzięki za odpowiedzi. Masz rację co do pierwszego pytania :) Powoli zapoznam się ze składnią tutejszych haseł i będę gotowy do pomocy. Dzięki wielkie.
Pantograv (Dyskusja) 23:24, 16 sie 2008 (CEST)

Fibula

Witam mam pytanie... nie dawno edytowałem stronę o Fibuli i u kogo oraz za ile kupić klucz do podziemi niestety zostało to przywrócone do wcześniejszego stanu i chciałbym wiedzieć czemu coś takiego się stało skoro informację tą zamieściłem z własnych doświadczeń a tzn. że dany klucz kupywałem u niego jeszcze w tym samym dniu...


Klucz ten można kupić u dwóch osób. U pierwszej oficjalnie za wyższą cenę, a od drugiej można go dostać, gdy się ją odpowiednio przekupi. Informacja o tej drugiej osobie jest uznawana raczej za coś w rodzaju quest spoilingu, co nie każdemu się może podobać, dlatego na stronie o Fibuli jest jedynie wzmianka o możliwości kupna klucza za niższą cenę. Jeśli ktoś nie chce sam szukać tego NPCa, to wystarczy że wejdzie na stronę o tym kluczu i przeczyta sobie dokładniejsze informacje (oczywiście z odpowiednim ostrzeżeniem, żeby ktoś sobie nie zepsuł przyjemności z szukania w grze). Co prawda mało kto dziś tego nie wie, ale mimo wszystko znajdzie się parę osób, które wolą tę tajemnicę odkryć same.
Trav (Dyskusja) 20:37, 3 gru 2007 (CET)

3000 haseł

Już za niedługo lub nawet w tej chwili (wiadomo że strona Statystyka działa z lekkim opóźnieniem) polska TibiaWiki osiągnie rozmiar 3000 haseł. Czy można by było napisać na hunted.pl albo na tibia.pl o naszych osiągnięciach w jakimś newsie? Można by było dodać że osiągnęliśmy ten poziom dzięki przygotowywaniu stron do nadchodzącego update'u i rozbudowywaniu działu Guildhall'e (po części moja skromna działalność). Oczywiście trzeba by było pochwalić i Ciebie za to że dbasz o naszą TibięWiki (i banujesz noobków).

--Tord 18:43, 5 gru 2007 (CET)


Może i można by było coś napisać. Nie widzę problemu, zresztą to i tak ode mnie nie zależy, więc jak na hunted.pl się jakiś nius pojawi (parę razy już tam pisano na temat TibiiWiki z różnych okazji) to tylko się cieszyć z tego.
Trav (Dyskusja) 20:05, 5 gru 2007 (CET)

Grafiki Neomanii

Dlaczego wymieniasz te wszystkie grafiki, które przesłałem??Przecież dobre są...


Wymieniam, bo albo nie mają przezroczystego tła, albo ich jakość daje sobie nieco do życzenia.
Trav (Dyskusja) 14:33, 16 gru 2007 (CET)


Acha, bo widzisz wole wiedzieć co jest źle bo czuje sie głupio, i nie lubie jak ktos po mnie poprawia, bo to ja za pierwszym razem powinienem zrobić dobrze...Nasteonym razem postaram się zrobić wszytsko dokładnie. xD

Strzała i inne grafiki

Kurna, co jest, nie mogę wysłać żadnego pliku :/ jak możesz, wrzuć to jako Scale_Armor.gif scalearmorja5.gif Trang Oul 19:54, 14 gru 2007 (CET)


mógłbyś jeszcze uaktualnić strzałę flasharrowmb5.gif? :) thx Trang Oul 13:30, 16 gru 2007 (CET)


grafika nadal nie ma przezroczystego tła


Odśwież stronę z grafiką i będzie miała tło jak trzeba.
Trav (Dyskusja) 14:33, 16 gru 2007 (CET)

Szablon potwora

czy nie brzmiało by lepiej "w pełni odporny" lub "całkowicie odporny" od "w całości odporny"?
Elwisz 19:59, 16 gru 2007 (CET)

Christmas Bundle

Chciałem wstawić wersje z przezroczystym tłem, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd: Błąd wewnętrzny From TibiaWiki Jump to: Nawigacja, search Nie można skopiować pliku "/tmp/phpCtcDui" do "/home/httpd/vhosts/hunted.pl/subdomains/wiki/httpdocs/images/temp/20071226215258!Christmas_Bundle.gif".

Co mam robić?


Rozumiem, że chciałeś podmienić istniejącą grafikę na nową (żeby nazwa była zachowana)? Niestety, nie da się. Można jedynie usunąć starą wersję i wgrać w jej miejsce nową, co tylko ja tu mogę robić.
I już wgrałem nowy obrazek Christmas Bundle'a z przezroczystym tłem. Jeśli wciąż masz je białe, to po prostu odśwież stronę z grafiką.
Trav (Dyskusja) 23:04, 26 gru 2007 (CET)


Dziękuje za pomoc. Ingol

Animacje

Powiedz mi jak robisz animacje? Jaki masz do tego program?Jakbym się dowiedział to mógłbym zrobić animacje strzał (tych nowych)...


Sorry, że się wtrącam... chociaż nie jest to do mnie pytanie to powiem czego ja używam. Program to Adobe ImageReady... a jak chcesz zrobić animacje to robisz folder, wrzucasz tam w odpowiedniej kolejności zdjęcia (1 strzała...), włączasz program i otwierasz nim folder.
//Micky//


ImageReady to dobry program do takich rzeczy, ale są i mniejsze narzędzia, które łatwo można znaleźć gdzieś w internecie.
Trav (Dyskusja) 12:27, 28 gru 2007 (CET)


JA używam darmowego Gifata oraz płatnego GIF Movie Gear. Są dużo prostsze w użyciu.


A co ty mi byś polecał Trav??
Neomania


Myślę, że propozycje poprzednika będą dobre.
Trav (Dyskusja) 17:58, 28 gru 2007 (CET)

Tło graficzek

Trav, a jak zrobić przezroczyste tło i skąd sciągnąć w.w. programy . ? ;p
Zipper'ek 17:44, 28 gru 2007 (CET)


Najprościej: Robisz tło różowe ale różu nie używasz w ilustracji, zapisujesz jako *.bmp, otwierasz to IrfanViewem, zapisujesz jako *.gif wybierając jako kolor przezroczystości róż. Gotowe! Ingol


A linki do wszelkich wymienionych programów w goglach znaleźć łatwo.
Trav (Dyskusja) 17:58, 28 gru 2007 (CET)

czcionka


pomoż trav bo kiedy włączam strone pokazuje się ona z malutka czciąką.
nie wiem jak to wyłączyć ... a właściwie włączyć większą ;'(
Zipper'ek 14:14, 29 gru 2007 (CET)

Strony do usunięcia

Chyba nie zauważyłeś Trav ale podałem strony do usunięcia a dokładnie grafiki...Oto tu masz linki:


Error?

Co się dzieje, że nie można edytować żadnej strony, pojawia mi się wtedy plik do ściągnięcia (ale oczywiście go nie ściągałem) ;p

No i nie mogę nic edytować! Może jakiś haker wrzucił keyloggera na nowy rok... xd

P.S. Ten komentarz dałem rade dodać przez wciśnięcie "+" obok opcji edytuj. Mogłbyś mi wyjaśnić co się dzieje?
Misiek5237 09:14, 1 sty 2008 (CET)


Nie wiem czemu tak się u ciebie dzieje. U mnie wszystko w porządku, klikam na edycję i działa jak należy.
Trav (Dyskusja) 11:11, 1 sty 2008 (CET)


o i jeszcze coś takiego wyskakuje, moze mi powiesz co to jest?

Reminder: You have not provided an edit summary. If you click Save again, your edit will be saved without one.
Misiek5237 11:35, 1 sty 2008 (CET)


W życiu się z czymś takim nie spotkałem. Nie mam pojęcia co to jest.
Trav (Dyskusja) 12:26, 1 sty 2008 (CET)


właśnie założyłem nowe konto i się już da edytować, pewnie jakiś problem z tamtym kontem
Jeżeli masz taką możliwość, to usuń moje poprzednie konto
Misiek5237/ArcherMisiek 11:53, 1 sty 2008 (CET)

Beard

Byleś szybszy chciałem napisać "{ek}" ale wyskoczył mi jakiś błąd. Myślałem, że coś popsułem xD
Xevoox 13:22, 1 sty 2008 (CET)

Szablon Galeria

Moją propozycją jest wstawienie do TibiaWiki Szablonu Galeria.
Przydałby się, np.: Jeżeli dojście do jakiegoś miejsca miałoby zajmować kilka Grafik to lepiej je wcisnąć w Galerie, a pozatym przydałoby się dla Użytkowników do ich Profilów.
ArcherMisiek (Dyskusja) 22:11 1 sty 2008r.


Szablon tego rodzaju niestety tu nie zadziała. Czemu? Przede wszystkim z takiego powodu, że galeria zmniejszałaby większe obrazki do ustalonych wymiarów. Tutaj tego rodzaju akcja powoduje błędy (można to zauważyć w przypadku wgrywania przez użytkowników większych grafik, np. tu albo w galerii nowych obrazków). Więc niestety.
Trav (Dyskusja) 14:37, 2 sty 2008 (CET)

up/down

Dlaczego usunąłeś artykuł up/dwon? Jest niepotrzebny? A z jakiej racji? Dlaczego usunąłeś strzała i strzały? Nie każdy wie, że strzała to arrow. Proszę odpowiedzieć na mojej dyskusji :] --Evolucja 22:22, 2 sty 2008 (CET)

dzieki ale czegos nie rozumie

W końcu kto pisze na tej mojej dyskusji? 3 różne osoby, a może jedna ta sama?


Dokładnie to na twojej duskusji pisali:

no i ty :D
Neomania 22:53, 2 sty 2008 (CET) Ale.. dlaczego ty mnie przepraszasz skoro najpierw napisał Xevoox?! Ja naprawdę tego nie rozumie. P.S- jak ty dodajesz ten podpis? ja daje edytuj obok tego i nie wychodzi jak zapiszę... tylko takie znalazłem: --Evolucja 22:59, 2 sty 2008 (CET)


A to musiałeś niezauważyć, bo po tobie przejchałem na temat dyskusji strzały...Trav juz skasował :P
<smal>Neomania 23:21, 2 sty 2008 (CET)</small>


Witam. Mam propozycje dotyczącą brini dystansowych. Od ubdade 8.1 różnią się zasięgiem. Przy opisie można by bylo dodac zasięg. Trowing star ma 4 kratki, spiry i rs 3, łuki i kusze 5. Przypuszczalnie wszystkie rzudki mają 4 zasięgu, a wszystkie spiry 3 ale niesprawdzałem

Update na wiki

oO... widzę, że na wiki został wgrany "apdejt". Z tego co widzę po pobieżnej ocenie doszło dopisywanie ilości znaków usuniętych/dodanych oraz zmiana m na d w ostatnich zmianach, czy coś jeszcze się zmieniło? np. działa skalowanie obrazków?
Litin Kaire 21:49, 20 sty 2008 (CET)


Skalowanie działa!
Jak widać po przykładzie z prawej strony, wreszcie można skalować obrazki. Wygląda na to, że można też już i wgrywać nowe wersje grafik bez uprzedniego usunięcia starszej wersji (Grafika:Flour Mąka.gif). Pewnie jest i więcej ciekawych rzeczy, ale póki co ich nie odkryłem (chociaż nie szukałem zbytnio).

Trav (Dyskusja) 23:20, 20 sty 2008 (CET)

Thx

dzięki że poszliśmy na ugode bo już miałem dość tego ciągłego zaminiania studded shield quest.

Żywiołaki

Czy mógłbyś do "Żywiołaki" w "Potwory" dodać Żywiołaki Energii?
]
Zipper'ek 10:41, 22 cze 2008 (CEST)


Poprawki do setów

Robisz mi na złość czy co?? Dlaczego niektóre poprawione przeze mnie sety znowu poprawiasz np. Blue Set albo Demon Set ?? Przecież w innych setach też dodawane są itemy o innych nazwach takie jak amulety czy plecaki, a ich nie poprawiasz . Zrobiłem ci coś? O co ci chodzi? masz fajną listę " Co trzeba poprawić" więc sie tym zajmij a nie poprawiasz ciągle mnie...

To dlaczego nie zwrócisz uwagi temu co składał Bone set. jes tam uważam, że nie pasuje on do seta i co i nic a poprawiających wiki jest mało skoro się nie odzywają to znaczy, że ich to nie interesuje bo im to pasuje, tylko ty masz jakieś ale...

Lepiej ci jak nie ma mojej poprawki. To dobrze...


Gdyby ktoś inny dodał coś podobnego, to też bym cofnął, nie martw się więc o to. Możliwe, że trochę przesadziłem w przypadku turbanu w Blue Secie, który mógłby choćby być dodany do listy bocznej, jak w Bone Secie (tylko zaraz ktoś by zaczął dodawać inne niebieskie hełmy). Możliwe że i Blessed Shield w Golden Secie mógłby być potraktowany podobnie, ale już amulety i plecaki mogą pasować do tak dużej ilości setów, że należy je ostrożnie dodawać. Złoty worek i plecak pasują do złotego setu, z racji swojego koloru i (od przyszłego 8.20 update'u) również nazwy, jednak plecak czerwony, poza swym kolorem (a sam kolor to za mało, bo jest wiele setów czerwonego koloru), nie ma wiele wspólnego z takim Demon Setem. Podobna sprawa z amuletami i pierścieniami, gdzie raczej powinno być coś jeszcze poza podobnym wyglądem.
Jeszcze może o usuniętym Jester Secie. Już się tak tu przyjęło, że set powinien mieć choć jedną broń i choć jeden element pancerza, albo min. same dwa elementy pancerza. Tak na przyszłość, jak byś planował robić nowe sety.

Muszą być jakieś standardy utrzymywane tutaj, by zapobiec zbytniemu bałaganowi. A to, że nikt nie narzeka, nie oznacza jeszcze, że wszystko w porządku i można robić co dusza zapragnie.
Trav (Dyskusja) 00:37, 26 cze 2008 (CEST)

Sorry

Może i miałeś racje z tymi setami. Poszukałem trochę i widzę, że doświadczony jesteś ale musisz mnie zrozumieć. Ja dopiero zaczynam więc nie złość się jak robie mało ważne rzeczy bo dopiero się uczę i nie będę sie porywał od razu na robienie spojlera jakiegoś questu albo coś w ten deseń. pzdr.

Pytanko

Szukając w internecie ciekawych, a nieznanych info o Tibii znalazłem różne grafiki za czasów dawnych wersji gry. Po prostu po kolejnych Updates zmieniały wygląd. Chciałbym stworzyć stronkę, na której umieścił bym je wszystkie jakie tylko udałoby mi się znaleźć. Pytam czy mogę to zrobić bo jesteś adminem i nie chciałbym mączyć się na darmo jeżeli chciałbyś to wykasować. Także jeżeli dostane od Ciebie to pozwolenie chętnie się tym zajmę. Proszę o odpowiedź.


Sam za taki dobry pomysł tego nie uważam. Ale jest tu mnóstwo rzeczy, które mi się nie podobają, a jakoś nie mam zamiaru ich usuwać. A skoro mamy tu coś takiego jak Nieznane Grafiki z Gry, to może i stare grafiki z gry, gdzie np. pokazywano by jak wyglądał jeszcze całkiem niedawno Two Handed Sword, mogłyby jakoś wyjść. Chcesz to próbuj.
Trav (Dyskusja) 19:58, 28 cze 2008 (CEST)


Dzięki

Demon Powered Shield

Dlaczego ją usuwasz to interesujący "artykuł" i uważam, że powinien zostać na Wiki. Rzeczy z przed Tibia 7.0 też są ważne bo to one na początku tworzyły grę i są częścią jej historii


Jest to bardzo stara informacja, praktycznie sprzed czasów, gdy Tibia stała się normalną grą, gdy błędy zdarzały się co krok. Uważam, że nie warto pisać o czymkolwiek, co zdarzyło się przed tym 7.0, lub zostało usunięte do tego czasu. Z drugiej strony mamy tu opisy Excalibuga, Zwojów, Tibianica. Nie mam pojęcia czemu zajmujecie się niepotrzebnymi informacjami z przeszłości, zamiast pomyśleć nad nadchodzącym updatem, ale skoro już tak chcecie tę tarczę, to ją przywrócę, jednak na stronie o obecnych Tarczach ma jej nie być. Możecie zalinkować z historii.

I pisze się "Trava", a nie Trav'a. Apostrofy daje się tylko po samogłoskach (np. Jake'a, Update'ów, Avalanche'a, ale Thomasa, Buicka, Billa).
Trav (Dyskusja) 16:12, 30 cze 2008 (CEST)

Do aktualnych tarcz na pewno jej dodawać nie można, ale fakt imnfo ciekawe, ja bym zostawił, tutaj link z brazylijskiej wiki i grafika

http://tibia.portaltibia.com.br/Demon_Powered_Shield

Stare grafiki

Czemu usuwasz te grafiki?? To są grafiki z tibi 7.1 specjalnie pobrałem ta wersje tibii żeby dodać grafiki a ty wszystko kasujesz.


To nie są grafiki z Tibii 7.10. Spora większość z nich jest fanowskimi grafikami autorstwa niejakiego Óina ([1]), którego co prawda kilka grafik dostało się do Tibii, jednak te, które wgrywasz, nie były w grze nigdy. Musiałeś zapewne zostać zmylony jednym z fanowskich plików tibia.spr do Tibii 7.1, zrobionych na OTSowe potrzeby. Poszukaj porządnie oficjalnego klienta 7.1 i sprawdź sam jakie wtedy były grafiki.
Trav (Dyskusja) 18:52, 30 cze 2008 (CEST)


Ok sprawdze to i postaram się sprostować jak masz racje to sry za bałagan na wiki

Island of Destiny

Hej możesz mi powiedzieć czy stronka o Island of Destiny jest dobra czy czegoś jeszcze brakuje?


To, czego brakowało, już dodałem. Poza tym należy pamiętać, że strona powinna jeszcze jakoś wyglądać. To też zrobiłem.
Trav (Dyskusja) 19:21, 5 lip 2008 (CEST)

Jester Outfit

Prosiłbym zebys zamienił w Questy -> Questy na Outfity

What a foolish Quest na Jester Outfits Quest
Zipper'ek 17:33, 17 lip 2008 (CEST)


PS: What a foolish przenieś do zwyłych Questów

Pozdro,
Zipper


Wzory

Czy można na wiki zapisywać wzory matematyczne (ale jakoś porządnie, nie z użycim +-*/^ ). Chciałem przepisać formuły z TibiaWiki, ale wzorów nie wyświetla :/ .


Nie można.
Trav (Dyskusja) 19:15, 21 lip 2008 (CEST)

plik tibia.spr

Sorry ze ci tym zawracam głowę, ale mam problem. Znalazłem ten plik ale nie mogę go otworzyć. Czy trzeba mieć jakiś program aby to zrobić?


Trzeba, trzeba. Jest kilka przeglądarek, czy też programów wypakowujących grafiki z pliku, ale najlepszym dla kogoś, kto tylko chce pojedynczą grafikę skopiować, czy tylko sobie pooglądać, jest Noxitu Sprite Editor. Jeśli posiadasz konto na forum tibia.org.pl, to masz link do pobrania i opis tutaj.
Trav (Dyskusja) 23:04, 23 lip 2008 (CEST)


Dzięki jesteś the best:)

Bronie dystansowe

Chciałbym prosić Ciebie jako administratora i kogoś obeznanego w grze, o uzupełnienie zasięgu poszczególnych broni. Brakuje tego w następujących broniach:

Crossbow (choć w opisie jest wzmianka, nie jest ona jednoznaczna);

Throwing Star;

Snowball;

Small Stone;

Spear;

Throwing Knife;

Viper Star;

Hunting Spear;

Royal Spear;

Enchanted Spear;

Assassin Star.


Z góry dzięki :)


Czemu sam tego nie zrobisz? Dopisujesz po prostu do atrybutów przedmiotu coś w stylu Zasięg: XX i tyle. No, chyba że nie ma odpowiedniej linijki w szablonie, to jeszcze musisz dodać ten |attrib=. Cały czas powtarzam że to nie tibia.pl, gdzie pisze się do odpowiednich ludzi, którzy dodają informacje po jakimś czasie. Tutaj dodaje się samemu. Gdybym wszystko miał tu robić tylko ja sam to już bym sobie darował siedzenie tutaj.
Trav (Dyskusja) 16:18, 5 sie 2008 (CEST)

Żaba

nie bo ta grafika jest w tibia.spr a że jej nie mogłem znaleść na wiki więc się pytam czy jest i to też nie jest Deathspawn.;/


Żaby tworzy się na podobnej zasadzie co outfity. Mamy białą podstawę na którą nakładamy kolory. To, coś znalazł, to była ta biała podstawa. Jak by popatrzeć, to jest używana w Tibii.
Trav (Dyskusja) 10:18, 11 sie 2008 (CEST)


aha fajnie wiedzieć:)

Czemu usuwasz obrazki?

Dlaczego usunąłeś obrazki z Aluzji? Tak było bardziej przejrzyście.


Chyba nie było. Obrazki tylko niepotrzebnie zabierały miejsce, zwłaszcza w przypadkach, gdy tekstu było raptem na linijkę, a takie zdjęcie NPCa pięć wierszy zajmowało. Poza tym niewiele większość z nich do treści wnosiła, a bez nich tekst jest teraz chyba ładniej i równiej ułożony.
Trav (Dyskusja) 21:24, 12 sie 2008 (CEST)


Rób jak chcesz.

Błąd w zadaniu

W DCQ jest błąd chyba, bo trzeba mieć leather boots, a nic nie ma o nich! Nawet słówka :|
Tock


Wystarczy się rozejrzeć po skrzynkach tam leżących i mnóstwo butów się znajdzie. Poza tym ta część jest niewymagana do ukończenia.
Trav (Dyskusja) 16:53, 16 sie 2008 (CEST)

Szablony

Elo, czy mógłbym szablony np. npc itp. wstawić do swojej strony ? Chodzi mi o zezwolenie :D


Możesz pod jednym warunkiem, jak wszyscy inni. Do każdego szablonu wstawiaj linijkę:

| stronauzyt = tak

I będzie w porządku.
Trav (Dyskusja) 10:46, 19 sie 2008 (CEST)

Twój profil

Chodzi mi o twój profil, a mianowicie o postacie. Chciałbym zrobić, coś takiego jak ty masz, lecz nie mogę ustawić name, ponieważ mam dwuczłonowe nicki. ;< Pomożesz? Tytan302


Mini-szablon od nicków, który i na moim profilu możesz podejrzeć, obsługuje też i wieloczłonowe imiona, wtedy kod wygląda np. w twoim przypadku tak:

{{Gracz_Link/Tibiacom|Draxon+Klakson|Draxon Klakson}}

i wyjdzie wtedy to: Draxon Klakson

Ten plus zamiast spacji w środkowej części kodu jest ważny.
Trav (Dyskusja) 20:52, 20 sie 2008 (CEST)

Dziękuje.
Tytan302


Obrazek

Chciałbym wstawić obrazek wagonika, który przesłałem, do oferty NPC, jednak od razu wyskakuje mi format .gif (czyli nie da się go zmienić), a wagonik jest w PNG. Jak to zmienić?
Tytan302


Szablon tylko gify obsługuje. A w tym przypadku ten obrazek wagonika nie jest u NPCów potrzebny. Jest dobrze jak jest.
Trav (Dyskusja) 22:34, 21 sie 2008 (CEST)

mms

Pszepraszam , lecz mam pytanko . Czemu jak chcesz zrobić przekierowanie z mms do Master Mind Shield to mi wyskauje napis "Uwaga: Próbujesz odtworzyć uprzednio skasowaną stronę.

Należy zastanowić się, czy ponowne edytowanie tej strony jest uzasadnione. Dla wygody użytkowników, poniżej przedstawiony jest rejestr usunięć niniejszej strony:

15:50, 8 cze 2008 Trav (Dyskusja | wkład) usunięto "Mms" ‎ (Nic nie linkuje do tej strony.) 14:55, 16 maj 2008 Trav (Dyskusja | wkład) usunięto "Mms" ‎ (Nic nie linkuje do tej strony.) "

to w końcu nie wiem czy powinienem zrobić takie przekierowanie czy nie ?


W obu usunięciach mamy powód: Nic nie linkuje do tej strony. Żadna strona tutaj na wiki nie ma odnośnika do strony "Mms". Skoro tak, to po co komu przekierowanie z mms gdziekolwiek? Aż tak leniwi są ci użytkownicy? A jeśli nie wiedzą, że mms to Mastermind Shield, to niech wejdą do skrótów i sobie sprawdzą.

Te kilka przekierowań, które zrobiłeś, są bezużyteczne raczej.
Trav (Dyskusja) 18:34, 26 sie 2008 (CEST)


Rozmawiałem z kilkoma przyjaciólmi którzy używają wiki.hunted i się ich pytałem czy warto robić te przekierowania . Zapytałem się 7 osób z osiedla i jeszcze kilku z gg i każdy z nich uważa że to ułatwia korzystanie z wiki.hunted i zaoszczędza sie wiele czasu , więc jednak urzytkownicy wiki.hunted są bardziej leniwi niż uważasz . A co do reszty skrótów , to powinienem je wykasować czy zostawić ?? Pytam sie dla pewności bo moim zdaniem sie przydadzą .


Zaku (Dyskusja) 18:34, 26 sie 2008 (CEST)


osobiście uważam z e to zaśmiecanie wiki przez te skróty


ehh , czyli kasować ? xD


Jak są leniwi, to niech się nauczą szukać albo pisać pełne nazwy, czy też wchodzić na te skróty. Jeśli nic nie linkuje do jakiejś przekierowującej strony, to po co ta strona?
Trav (Dyskusja) 23:24, 26 sie 2008 (CEST)

Totalny burdel

Trav... mógłbyś coś zrobić z tymi, co nic nie robią tylko tworzą swoje własne potwory i przedmioty? To jest jakaś fala. Teraz każdy nowy użytkownik chce być "fajny" i pierwsze (i ostatnie najczęściej) to podaje w swoim profilu swoje EQ, wykonane (lub nie) Questy i wymyśla nowe przedmioty i stwory. Zrobił się zwykły burdel. Mało tego. Burdel przez duże B! Wystarczy spojrzeć w ostatnie zmiany, aby się o tym przekonać. Proszę zrób coś z tym!
Senlo 20:19, 26 sie 2008 (CEST)


Popieram . Dużo osób po prostu zamieszcza sobie swojego chara i te "potworki" a nic nie robi . Ja dopiero dziś zalogowałem się na wiki.hunted i uważam że jak na pierwszy dzień idzie mi nieźle , a na swój opis nawet nie zerkałem . A czy dobrze mi idzie na wiki.hunted oceńcie sami :)


Zaku 20:19, 26 sie 2008 (CEST)


Choć sam mam troche tego na userpage (ale usunąłem ostatnio trochę tego syfu) popieram. Kilka potworków może być ale żeby robić tak bohdel w ostatnich zmianach.
Use PODGLĄD... =\

Zipper'ek 20:34, 26 sie 2008 (CEST)


Sam bym coś chętnie, a nawet bardzo chętnie coś z tym zrobił. Nie wiem co tak w ludzi wstąpiło, ale też nie wiem co zrobić? No bo co mogę zrobić?

Teraz sobie wyrzucam, że dodałem ten "stronauzyt=tak" do wszystkich szablonów. Zamiast tego mogłem zabronić całkowicie potworów/questów nie z Tibii, bo strona automatycznie się zalicza do jakiejś kategorii. Byłaby wymówka. Już nie cofnę tego.
Trav (Dyskusja) 23:24, 26 sie 2008 (CEST)


A szkoda. Od jakiegoś czasu zrezygnowałem z aktywnego edytowania, jednakże nadal przeglądam naszą małą encyklopedie. Patrząc na to z perspektywy czasu wiki się zmienia. Niestety tylko strona na lepsze, w ostatnich czasach napłynęło masa dziwnych wybryków natury (nie będę wymieniał, wystarczy zajrzeć na Ostatnie zmiany). Zip. Trochę na początku mnie to denerwowało, twoje edycje itp. ale już jest lepiej ;) sorki za złe myśli i słowa, widzę, że powoli normalniejesz ;p (jednak te potworki naprawdę by się opłacało usunąć ^^). Nie rozumiem czemu nie można cofnąć tego Trav? Moim zdaniem to tylko trochę pracy.
Moja propozycja działania, punkty ułożone chronologicznie:
1. Utworzyć nową stronę Regulamin dotyczący własnych stron użytkownika (nazwa robocza).
2. Dodać na stronie głównej coś takiego: link Kod dla ułatwienia chociaż i tak Trav zrobi lepsze:

<noinclude><div style="padding: 3px 3px 3px 3px; border: solid #FF0000 1px; background-color: #FF0000; color:#000000">
 [[Grafika:Document of the Officer.gif]] 22-08-08 Nastąpiła zmiana w regulaminie wiki.hunted, aby je obejrzeć zajrzyj na 
 [[Regulamin dotyczący własnych stron użytkownika|tę]] stronę!</div><br/></noinclude>

3. Wkleić taki tekst do dyskusji każdego osobnika, który ma potworki czy questy na swojej stronie: Na wiki zostały przeprowadzone zmiany tyczące się regulaminu stron użytkownika. Najprawdopodobniej one ciebie dotyczą. Jeśli nie zastosujesz się do wskazań regulaminu do daty 1-09-08 twoja strona użytkownika zostanie wyczyszczona z materiałów niezgodnych z regulaminem.

I wsio, teraz wystarczy konsekwentnie to stosować i po sprawie.
Litin Kaire 00:19, 27 sie 2008 (CEST)


Trzeba będzie się nad czymś takim zastanowić, bo to co się tu dzieje, to pojęcie przechodzi.
Trav (Dyskusja) 11:28, 27 sie 2008 (CEST)


Nom :) nie można po prostu pousuwać kilkunastu osób i juz ? oni zazwyczaj i tak nic nei robią tylko gapią się na swój opis i myślą , że są super fajni bo wymyślili potwora ;/

Tibianic - historia i GH

Siemka , mam pytanko . Czy można by napisać w dziale o Tibianicu oprócz histori , opis jego jako gh ? ( ilość łóżek , śmietników , pokoi itd ) . W tibii mam dostęp do niego więc moge dość dokladnie opisać ilość łóżek itd. lecz najpierw chciałem się zapytać czy to dobry pomysł :) czekam na odpowiedzi :)

Zaku


Osobiście cały artykuł z tej strony bym usunął (jest z Tibianews i jakoś niezręcznie chyba coś cudzego trzymać tu) i napisał coś krótszego, ale o tym samym. Lecz co do pytania: Jasne. Oczywiście wiesz, że jest do tego szablon (patrz na guildhalle jaby co).
Trav (Dyskusja) 23:24, 26 sie 2008 (CEST)


Dzięki :) za godzinke artykuł o tibianicu jako gh bedzie napisany .

Zaku


oki artykół gotowy , ale co do tej historii tibianica to ja tego nie zrobie ;/ moge spróbować ale raczej mi się nie uda , jestem tu od dwóch dni i jeszcze nie do końca wiem co i jak , np. nie wiem jak wklejać zdjęcia . Czyli do histori tibianica przydał by się ktoś inny , a ja za ten czas spróbuje się podszkolić

>>click<< może być ?


Zaku


Widziałem i edytowałem toto przecież, więc wiem że jest dobre.
Trav (Dyskusja) 11:44, 27 sie 2008 (CEST)


Staram się xD

Mail box - roboty po uszy :)

siemka ! Mam kolejny pomysł ! Chciałbym założyć temat o Mail boxach ( skrzynkach do których masz dostęp na wielu respawnach potworów po postman queście ) . Chciał bym zrobić lise Wszystkich Mail Boxów było by napisane gdzie jest ta skrzynka i opróocz tego dwa screny jeden mapy ( tej w prawym górnym rogu ekranu z zaznaczonym mail boxem ) i drugi Scren ludka obok mail boxa aby było wiadome w przybliżeniu gdzie on jest . Jest to kupa roboty , więc chcę się najpierw zapytać czy mogę coś takiego zrobić . Bo jeśli i tak am to być wykasowane to nawet nie ma po co się meczyć . Zaczoł bym od tych najprostszych mail boxów w np. mintwalin i kończać na Formorgar Mines . Zaczoł bym od kilku skrzynek , lecz wiem gdzie jest większość z nich . Najpierw w temacie "Mail Box" było by tylko kilka podstawowych lecz za kilka tygodni była by tu Lista wszystkich skrzynek :)

Moje pytanie brzmi , czy moge to zrobić ? bo jeśli i tak to zostanei wykasowane to nawet nie chce zaczynać tego robić . :)

Zaku


Się wtrącę. Strona o Mailboxach już jest, a skrzynki w niebezpiecznych miejscach sam dodawałem. Co do screnów, to sam miałem takie plany. Nawet już to zacząłem robić. Jednak nie wiem czy to jest potrzebne. Sadzę, że starczy odnośnik to tibia earth.
btw: Uwaga: Ta strona ma 37 kilobajt-y/-ów; w przypadku niektórych przeglądarek mogą wystąpić problemy w edycji stron mających więcej niż 32 kilobajty. Jeśli to możliwe, spróbuj podzielić tekst na mniejsze części.
Litin Kaire 13:22, 27 sie 2008 (CEST)


o fajnie :) a ja nie mogłem znaleść żadnego tematu o tym dlatego chciałem swtorzyć własny :P no to nie ma o czym gadać  :D

Zaku