Skocz do: Nawigacja, szukaj

ja tu czegoś nie rozumiem. czemu został usunięty Gates? czemu ktoś coś spaprał przy nazwiku Newtona? a przecież jedyna zmiana to Kuba Rozpruwacz (nie mam pojęcia czemu pisany "rozprówacz") dodawanie nowości nie musi się wiązać z niszczeniem poprzednich wersji.

|

linkujące

Chodzi mi o to że do tej strony nic nie linkuje, aby się o niej dowiedzieć jedynym sposobem jest częste przeglądanie ostatnich zmian. Sądzę że przydałoby by się tą stronę jakoś "rozreklamować", np. dać link na stronie głównej.


Popieram poprzedni pomysł. Strona o aluzjach może wielu Tibijczyków zaciekawić ;)

PS Czy ktoś spotkał kiedyś pokój Królewny Śnieżki? Słyszałam o tym i przeszukałam caluteńkie Kazo bez skutku ...

Osaa


W końcu się za to zabiorę i gdzieś to zalinkuję, kiedyś. Co do pokoju Królewny Śnieżki, to istnieje. Nie tyle w Kazordoon, co w jego kopalniach. O ile się orientuję, to można tam znaleźć siedmiu "krasnoludków" (zwykłe Dwarfy, czy może Guardy? Tego nie pamiętam), wiedźmę, jabłko, kogoś (wiadomo kogo) śpiącego w łóżku za drzwiami oraz ciekawy list (czy jakiś inny papier). Samo miejsce jest, według TibianEarth tu: World Map
Trav (Dyskusja) 22:02, 23 lip 2007 (CEST)

Amber

Dokładnie chodzimi o to samą NPC na Rookgaardzie.Otóż mówią o niej że jest nie tylko najpiękniejszą kobietą na Rooku ale takze w całej Tibii.Jej imie znaczy po polsku Bursztyn a najwięcej bursztynów znajduje (znajdowało) się nad polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego więc czyżby CIPSoft nawiązał (może i nie umyślnie) do legendarnego piekna polskich kobiet??? Czy można dodać to do Aluzji??? >Tord<


"Harry Potter" i "X-Men" powinno się liczyć pod literaturę, bo najpierw była wersja papierowa!


A może wrzucić do aluzji poszczególne kontynenty i miejscowości jako aluzja do prawdziwych miejsc i państw, np. Tiquanda - Brazylia, Wyspy Lodowe - Szwecja, Outlaw Camp - Polska ... ?


Outlaw Camp - Polska? xP to może lepiej nie...


Heh to by z OC pasowało :D :D ;D :D


Do Polski może też pasować na upartego Plains of Havoc  :]


W sumie do Polski PoH pasuje równina (nizina) spustoszenia xDD
Matiziu 23:01, 21 sie 2007 (CEST)


Do Polski może fajnie pasować Dark Cathedral xD - Mroczna Katedra :D


Te potwory które Trav usunął pochodzą z Erig.net z działu "Did you know?" (Czy wiedziałeś?) Myślę, że u nas też powinno się zrobić taki artykuł. W razie czego z przyjemnością się mogę tym zająć. Co Wy na to??
Xevoox 21:25, 10 lis 2007 (CET)


Proszę dodać aluzję do nowopowstałych Tibijskich tajnych służb: CGB -> KGB, TBI -> FBI. Jeśli się nie mylę tytuły niektórych questów z nimi związanych są aluzją do przygód Jamesa Bonda. Nie czuję się na siłach by dodać to samodzielnie - boję sie, że coś spapram ;)
Abderyta

Bardzo nie podoba mi się kawałek o X-Men'ach. Zarówno Juggernaut, jak i Apocalypse to zwyczajne słowa angielskie związane ze zniszczeniem. Proponowałbym usunięcie tego fragmentu. Noxitu 00:19, 5 sty 2008 (CET)


Co w tym złego, że po angielsku oznaczają zniszczenie, skoro byli też bohaterami (właściwie anty bohaterami) komiksu?

Lich

Lisz to jest spolszczenie od Lich, więc chyba obydwie formy by były poprawne :)
Xevoox 11:04, 26 sty 2008 (CET)Lich to po Polsku lisz, lub Licz, jednak 1. forma jest używana częściej.

Według mnie Morgaroth i Orschabaal mogą być nawiązaniem do Morgotha (Władca Pierścieni) i Baala (Diablo II) Można to dodać?

HellMike 15:26, 10 lip 2008 (CET)


Można, chociaż Baal nie występuje tylko w Diablo i nie został wymyślony przez Blizza. Daj link do Baala z wikipedii :P .


Wiem, że Baal, to nie wymysł Blizza, bo to Semickie bóstwo, które czcili też Egipcjanie i Rzymianie. Ale Blizzard jako pierwszy uznał go za demona. http://pl.wikipedia.org/wiki/Baal

HellMike 16:41, 10 lip 2008 (CET)