Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zugurosh.gif Zugurosh
95000 Hp
10000 Exp (Exp/Hp: 0.1)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 15000)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Staje się niewidzialny, Leczy się, Podpala obszarowo, Wysysa życie (0-500 hp), Używa czarów obszarowych: Death Beam (0-500 hp), Death Ball, Mana Drain Ball (0-200 mp), Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od śmierci
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne
Odgłosy: "You will run out of resources soon enough!", "One little mistake and your all are mine!", "I sense your strength fading!", "I know you will show a weakness!",; "Your fear will make you prone to mistakes!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-800 hp)
Zachowanie: ?
Opis: Pomimo jego potęgi, demon znany jako Zugurosh to zwykły tchórz. I sam by się do tego przyznał jako pierwszy, oczywiście gdyby był do tego odpowiednio zmuszony. Sporą część czasu w przeszłości spędził na ukrywaniu się przed swoimi prawdziwymi i domniemanymi wrogami. Szukając ochrony, wstąpił w rangi Ruthless Seven, zaraz po tym jak stali się najsilniejsi pośród innych frakcji. Mimo że jest całkiem pojętny, jego tchórzostwo nie pozwoliło zdobyć mu wielkiej mocy do czasu, gdy będąc paranoikiem wykrył zdradę pośród sług Ruthless Seven. To przysporzyło mu zainteresowania ze strony jego mistrzów i całkiem wysoką pozycję w ich rangach, co jednak tylko wzmocniło jego urojone obawy. Zugurosh woli być żyjącym tchórzem niż martwym bohaterem. Jak na ironię, jego tchórzostwo i paranoja zdają się być dobrym narzędziem dla Siódemki, którzy zaufali mu w sprawach bezpieczeństwa podczas wielu misji. Widząc wszędzie wrogów i ciągle wietrząc zdradę, Zugurosh jest odpowiedzialny za jedne z najważniejszych i najistotniejszych spraw dotyczących bezpieczeństwa Ruthless Seven. Ma siatkę przekupionych i zastraszonych informatorów. Mimo że zdrada i sabotaże są popularne wśród demonów, to jednak kontrolowana zdrada na wielką skalę jest czymś zupełnie nowym dla tej rasy, jednak póki co, wszystko działa sprawnie. Zugurosh nienawidzi walczyć fair, dlatego też wpierw upewni się, że wszystko idzie po jego myśli, zanim zrobi ruch. Uwielbia dręczyć bezbronne ofiary i nie kocha niczego bardziej niż łatwej wygranej w walce usłanej podstępem, pułapkami i zasadzkami. Ponieważ demony nie mają za złe takiego zachowania, Zugurosh jest szanowany pośród swojej rasy.
Występowanie: Kuźnia Demonów - Crystal Caves podczas wykonywania The Inquisition Quest.
Taktyki: Jest bardzo silny. Potrzebny bardzo dobry bloker oraz kilku paladynów i magów. Przyda się również pomoc druida w leczeniu towarzyszy. Najlepiej 2 Blokerów, 2 druidów leczących blokerów i kilku paladynów. Bestia podatna jest na obrażenia fizyczne, więc doświadczeni paladyni będą, przy pomocy assassin star'ów, zadawać naprawdę spore obrażenia.
Loot: 0-186 gp, 0-30 Platinum Coin, 0-29 Talon, 0-10 Brown Piece of Cloth, 0-10 White Piece of Cloth, 0-10 Yellow Piece of Cloth, 0-10 Blue Piece of Cloth, 0-10 Green Piece of Cloth, 0-10 Red Piece of Cloth, 0-10 Soul Orb, 0-2 Demon Horn, Great Health Potion, Ultimate Health Potion, Great Mana Potion, Great Spirit Potion, Rusty Armor, Rusty Legs, Gold Ingot, Jewel Case, Boots of Haste, Steel Boots, Amulet of Loss, Golden Boots (bardzo rzadko), Demonic Essence (zawsze)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego specjalnego bossa do kategorii: Sługi Arcydemonów i Demony.