Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ghazbaran.gif Ghazbaran
60000 Hp
15000 Exp (Exp/Hp: 0.3)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 22500)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Przywołuje Deathslicerów, Wysysa manę (0-1000 mp), Używa czarów obszarowych: Wrath of Nature (800hp), Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na:
Wrażliwy na:
Odgłosy: "COME AND GIVE ME SOME AMUSEMENT", "IS THAT THE BEST YOU HAVE TO OFFER, TIBIANS?", "I AM GHAZBARAN OF THE TRIANGLE... AND I AM HERE TO CHALLENGE YOU ALL.", "FLAWLESS VICTORY!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-2975hp), Na dystans mieczem (0-2000 hp)
Zachowanie: Ucieka, gdy ma bardzo mało hp.
Opis: Ghazbaran jest członkiem Trójcy Terroru. Znany jest jako władca ostrzy. Jego przydomek nie jest przypadkowy. Uwielbia walkę prawie tak bardzo jak ból i śmierć, które przynosi. Mówi się, że w Formorgar Mines, Kultyści starają się ożywić potężne demony mrozu w celu przywołania potężnego arcydemona.
Występowanie: Formorgar Mines podczas najazdów
Taktyki: Wraz z nim i potworami normalnie się tam pojawiającymi w jaskini kręci się co najmniej: 5 Deathslicerów, 2 Juggernauty, 2 Fury i 1 Demon. Sam Ghazbaran po pojawieniu się w jaskini jest tam tylko przez 6 godzin.
Ghazbarann.jpg

Najgorszy problem stanowią Deathslicery, których w teorii nie można zniszczyć. Aby pozbyć się ich nadmiaru drużyna powinna ściągnąć potwory z okolicy. Istnieje szansa, że potwór, nie mogąc dostać się do blokera, zniszczy stojącego mu na drodze Deathslicera. Drugą metodą, która jest najczęściej wykorzystywana jest strapowanie blokera z Deathslicerem za pomocą Magic Walli, a następnie zsumonowanie Demon Skeletona i zaznaczenie blokera na atak. Demon Skeleton powinien wtedy zniszczyć Deathslicera.

Drugi problem stanowi tendencja Władcy Ostrzy do atakowania shooterów stojących przy schodach. Obowiązkowo każdy powinien być chroniony przez Magic Shield i pilnować poziomu many, gdyż przeciwnik dysponuje niezwykle potężną umiejętność spalania Many na dużym obszarze.

Shooterzy: Powinni stać na jednym Sqm i atakując im ile wlezie. Podstawa to runy Sudden Death wystrzeliwane przez Magów, a także Druidów (jednak ich zadaniem jest "siochanie" blokera). Paladyni powinni zaopatrzyć się w Power Bolty lub Infernal Bolty, a najlepiej w Assassin Star lub Enchanted Spear. Ghazbaran jest zdolny zamienić skille RP na 0.

Blokerzy: Przynajmniej dwóch, dobrze zaopatrzonych w Stone Skin Amulety oraz Might Ringi. Poziom to minimum 180, zalecany powyżej 200. W drużynie powinno znajdować się kilku Druidów, których obowiązkiem jest leczenie blokującego. Podczas ich leczenia niech bloker zajmuje się zmienianiem owych rzeczy. W przypadku gdyby główny bloker poległ, drugi przejmuje jego obowiązki.

Bardzo ważne jest zatkanie całego przejścia Magic Wallami. Parę osób, poza atakowaniem powinno odnawiać czar gdy poprzedni się skończy. Dwa najbliższe kwadraty przy Ghazabaranie powinny być zablokowane czarem Wild Growth. W przeciwieństwie do Magic Wall umożliwia strzelanie do przeciwników znajdujących się po drugiej stronie.

Uwaga: Kiedy poziom HP Ghazbarana spadnie do krytycznej wartości, zaczyna uciekać. Trzeba dobić go jak najszybciej, aby nie uciekł do potworów w głównej sali.
Loot: 0-200 gp, 0-73 Platinum Coin, 0-2 Crystal Coin, 0-55 Onyx Arrow, 0-47 Assassin Star, 0-15 White Pearl, 0-15 Black Pearl, 0-6 Small Emerald, 0-17 Small Amethyst, 0-4 Small Sapphire, 0-4 Talon, 0-5 Demonic Essence, 0-5 Small Diamond,Gold Ingot, Green Gem, Blue Gem, Life Crystal, Demon Horn, Big Bone, Mind Stone, Great Health Potion, Silver Amulet, Gold Ring, Crystal Ring, Protection Amulet, Energy Ring, Might Ring, Orb, Death Ring, Strange Symbol, Magic Light Wand, Strong Health Potion, Berserk Potion, Ultimate Health Potion, Great Mana Potion, Double Axe, Skull Staff, Glacier Kilt, Demon Shield, Mastermind Shield, Magic Plate Armor, Morgaroth's Heart, Thunder Hammer, Demonbone, Golden Boots, Twin Axe, Spellbook of Lost Souls, Spellscroll of Prophecies, Crystalline Armor, Blue Tome, Havoc Blade, Spellbook of Warding, Oceanborn Leviathan Armor, Spellbook of Dark Mysteries, Ruthless Axe, Ravenwing, Mythril Axe, Frozen Plate, Bonebreaker, Robe of the Ice Queen.
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego bossa do kategorii: Triangle of Terror i Demony.