Skocz do: Nawigacja, szukaj
W całej Tibii możesz usłyszeć plotki. Tu znajdują się wszystkie, jakie udało się znaleźć.

Plotki na Rookgaardzie

O Ghoulu

Ghoul.gifGhoul to legendarny potwór na Rookgaardzie. Wypada z niego Scale Armor i Life Ring, co może stanowić nie lada gratkę dla Rookstayerów. Znajduje się on jedynie koło pokoju z Katana Room Questu, lecz twórcy odgrodzili go ścianą. Mimo to, niektórzy wciąż snują przypuszczenia jak się do niego dostać. Podobno najbardziej znany Rookstayer, Sunrise, posiada klucz do pokoju Ghoula (choć nie ma tam żadnych drzwi).

Jeszcze jedna plotka głosiła, że gdy widzimy napis "Server save in ... minutes. Please logout." to ściana dzieląca Ghoula od reszty świata znika. Została ona jednak obalona przez wielu graczy.

Najbardziej prawdopodobne jest to, że w dawnych czasach na Katana Room Quest był Ghoul, Rotworm i 2 Skeletony. Jednak CipSoft uznał, iż to za trudne dla graczy i pierwszego potwora umieścił w niedostępnym pomieszczeniu.

Rookstayerzy nieustannie próbują się tam dostać - niektórzy sądzą, że z każdym update ściana oddzielająca Ghoula jest coraz bardziej zniszczona. Inni jednak obalają tę tezę twierdzeniem, że CipSoft może po prostu ulepszać dekoracje.

Istnieje plotka, że jeżeli postać będzie chodziła przez godzinę dokładnie tak, jak robi to Ghoul, przy identycznym ustawieniu ciał na ziemi (nie licząc tych questowych), to ściana zniknie lub gracz zostanie do Ghoula przeteleportowany. Okazało się to kolejnym mitem, co udowodnił Dark Halton. Ponad dwie godziny chodził krok w krok za Ghoulem i nic to nie dało. Na zarzuty o pomyłkach odpowiedział, że po kilku godzinach wpatrywania się w potwora zapamiętał schemat poruszania się. Albo kłamał, albo jest jednym z najbardziej cierpliwych ludzi świata.

O Sword of Fury

Poniżej tylko ogólny opis, dokładny można przeczytać na stronie O Spike Sword

Spike Sword.gif Spike Sword, legendarna broń na Rookgaardzie, nosząca tytuł "Sword of Fury". Znajduje się ona na wysepce widocznej z północnej części wyspy. Istnieje wiele plotek na temat tej broni, jednak większość nie została udowodniona.

O Minotaurze Magu

Minotaur mage.gif
Minotaur Mage'a można znaleźć w Mino Hell. Mieszka w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie za drzwiami znajduje się kilka Energy Fieldów, a na górze komnaty - teleport.

Lootem z owego minotaura jest Brass Armor, który posiada Sunrise, gdyż kiedyś był on pozostawiany przez zwykłe Minotaury. Ciekawostką jest, że zbroję można sprzedać każdemu NPCowi zajmującemu się handlem ekwipunkiem na wyspie. Po letnim update 2007 z Mino Mage'a może również wypaść Taurus Mace. Posiadanie tak śmiercionośnej broni na Rookgaardzie byłoby wręcz nierealne, gdyż ma aż 30 ataku (Mace i Katana zaledwie 16).

Niektórzy twierdzą, że dzięki niemu można zdobyć Spike Sword, lecz aby się do niego dostać należy wpierw otworzyć drzwi, do których klucza nie poznano.

Od niedawna krążą pogłoski, że na Test Serwerze grupa graczy otrzymała od GMa złoty klucz otwierający siedzibę Mino Mag'a. Miało się wtedy okazać, że słynny teleport prowadzi do... świątyni.

Istnieją także niepotwierdzone informacje o kluczu do tego słynnego pomieszczenia , który miałby znajdować się pod strażą minotaura na skale, na terenie wyspy - zabijanie minotaura nie daje żadnych efektów ale wciąż wielu śmiałków usiłuje wylootować ze stwora taki klucz. Ponoć dało się go znaleźć po zabiciu potwora z pięści, którą to plotkę zdementował Pan Klocek, pokonując potwora w "bokserskim pojedynku" po raz pierwszy, czym zapoczątkował falę naśladownictwa. Mit ten ostatecznie obalił Mowicz Rookstayer, który zabił potwora całkiem nagi. To prawda - na stronie Rookgaard.pl jest do ściągnięcia film udowadniający tę tezę. Szczere gratulacje!

Dnia 03.09.2007 r. o godzinie 17:58 na świecie Askara wielu graczy zauważyło biały komunikat. Dotyczył on właśnie tego potwora. (Maga, nie Minotaura ze skały!)

Krążą również plotki , że gracz znajdujący się na Mainlandzie musi wejść do teleportu pojawiającego się w Mintwalin. Przenosie on go do sekretnego pokoju gdzie wchodzi w teleport, bierze ze skrzyni Spike Sworda i wchodzi w kolejny teleport, który przenosi go z powrotem na Mainland chociaż może też zostać na Rookgardzie. Teleport ten stworzył szalony mag w swej siedzibie dzięki czemu Minotaur Mag dostał się do sekretnego pokoju.

Dawniej twierdzono, że klucz do drzwi prowadzących do Minotaura Maga nie istniał, a że drzwi otworzyć może jedynie postać z zerową ilością doświadczenia. Co niektórzy sądzili, że wyłącznie postać z niezmienionymi ustawieniami może tego dokonać. Mit ten obalił Soru Halton(postać zhakowana, wysłana na Mainland i z powrotem "zrookowana)", który wraz ze swoim znajomym, Dark Haltonem, który zainstalował Tibię od nowa i stworzył postać o imieniu Skromny Czlowieczek. Soru Halton eskortował Skromnego do pokoju Maga, unikając kontaktu z potworami, odzywania się, obrażeń i ogólnie wszystkiego poza poruszaniem się. Drzwi ani drgnęły. Istnieje podobna plotka o tym, że otworzyć drzwi może wyłącznie postać grająca w Tibię po raz pierwszy, lecz nie zostało to jeszcze potwierdzone. Co prawda kolejny przedstawiciel Haltonów, Hubol Halton założył nowe konto oraz skorzystał ze zmiennego IP, usunął Tibię oraz zainstalował ją ponownie, aby sprawić wrażenie "pierwszego razu", lecz wynik był ten sam. Najbardziej zagorzali zwolennicy tej teorii twierdzą, że zmienne IP się nie nadaje, ale jakoś żaden z nich nie chciał założyć nowego konta oraz zainstalować gry na zupełnie "czystym" stanowisku, więc do tej pory pozostało to niepotwierdzone. Choć odpowiedź znamy chyba wszyscy.

O Enchanted Rose

Yellow Rose.gif Ponoć ktoś niedawno znalazł przedmiot o nazwie Enchanted Rose w jaskini trolli na Rookgaardzie. Podobno róża leżała w worku koło wodospadu pod ziemią. Plotki głoszą, że rzecz tę znalazł pewien rookstayer na Isarze. Według pewnej osoby wracającej z katana room quest rookstayer który posiada te róże otworzył nią przejście w ścianie oddzielającej Ghoula od reszty świata!


Plotki o potworach

O Bugu

Bug.gif Bug, to jak wiadomo niepozornie wyglądający robaczek, którego możemy znaleźć w wielu miejscach Tibii. Na Rookgaardzie stworzenia te są bardzo popularne, jeżeli chodzi o zdobywanie doświadczenia i rzadkich (na wyspie) wisienek. Plotka głosi, że w wyjątkowym przypadku Bug nagle potrafi odjąć 300 HP na turę! Nazywane to jest (niby) "bugowaniem" i ponoć zdarza się bardzo, bardzo rzadko. Wielu uważa, że to wymysł graczy, ale są osoby które upierają się, że były świadkiem/ofiarą takiego ataku. W takiej sytuacji mag (nawet na dość dużym poziomie) bez użycia Magic Shielda (mało hp) zostałby zabity przez Buga jednym ciosem! Dość komiczne, można w to wierzyć albo nie... Możliwe, że większość graczy pomyliła tego potwora z Tibia Bugiem

O potworze morskim

Podobno istnieje pewien morski stwór i żeby go spotkać, należy wybrać się do przystani w Northporcie o godzinie 24:00 czasu tibijskiego. Jedynym naocznym świadkiem jest NPC Marlene zamieszkująca właśnie to miasteczko. Opowiada ona, że gdy czekała na męża na molo ujrzała niewyraźny kształt - jest przekonana że to potwór - "It was like a big snake swimming in the sea". Mówi, że nie widziała dokładnie, przez mgłę, ale opisuje: "I saw two lava-red eyes glowing in the nightly fog". Być może chodzi o Sea Serpent, potwora dodanego w update 8.2, a może o którąś z Quar.I tutaj obaliła mit Mermaka Sewianio, ktora o godzinie 24.00 czasu tibijskiego staneła na molo i nic nie zobaczyła.

O Basilisku

Głęboko pod miastem Kazordoon ukryty został Bazyliszek. Został on tam zamknięty ponoć przez jakiegoś bohatera. Bazyliszek wygląda jak zwykły wąż, niestety znajduje się w komnacie do której prawdopodobnie nie ma wejścia. Stojąc maksymalnie blisko bazyliszka, na mapie zobaczymy żółte kropki (symbol miejsca przechodzenia na inny poziom), a na ekranie zobaczymy dziurę. Podobno imperator Kruzak chce dostać jego ciało, ale to tylko pogłoski. Jednak jeśli to prawda, to na znalazcę czeka gigantyczna nagroda. Nikt jeszcze nie odkrył tajemnicy Bazyliszka i pewnie długo jeszcze na to poczekamy...

Plotki o przedmiotach

O Ring of the Sky

Ring of the Sky.gif Jedna z plotek głosi, iż posiadacz tego "niebiańskiego pierścienia" będzie pobłogosławiony przez bogów lepszymi nagrodami z potworów, co w teorii oznacza częste wypadanie tzw. "rzadkich" przedmiotów z danego potwora. Nie warto liczyć, że z tym pierścieniem ze szczura wypadnie ci Magic Plate Armor.
Mimo iż nie jest to udowodnione, wiele osób jest skłonne go kupić nie tylko dla ozdoby.

O amuletach szczęścia

Wielu Tibijczyków uważa że niektóre przedmioty, na pozór nic nie warte, mają niezwykłe właściwości. Sprawiają, że postać która trzyma je przy sobie ma szczęście. Objawiać się ona ma przez np. częstsze wypadnie rzadkiego loota, niższe obrażenia otrzymywane od potworów. Za takie przedmioty często uważane są:

  • Wolf Paw Wolf Paw.gif - Przedmiot służący do zdobywania dodatków do outfitów.
  • Wolf Tooth Chain Wolf Tooth Chain.gif - Naszyjnik z zębów wilka, nie mający konkretnego zastosowania ale nie wiadomo... Być może on przynosi szczęście. To wie tylko CipSoft...
  • Voodoo Doll (King) Voodoo Doll (King).gif - Niektórzy twierdzą, że akurat ta laleczka jest wyjątkowa, a może nad tą laleczką czuwają byli monarchowie (Tibianus II itd.). Czy mają rację - jak zwykle nie wiadomo...

O śrubokręcie Kurika

Jest to przedmiot, którego żąda NPC Talphion technomanta z miasta krasnoludów Kazordoon. Podobno za śrubokręt możemy dostać "Miecz napędzany silnikiem parowym" ("Steampowered Spikesword"). Ludzie mówią że posiada go Seromontis. To wie tylko on sam...

O Cowl

Cowl.gif

  • Plotki głoszą, że ta grafika to część helmetu do Ranger Set - (na razie nie potwierdzone)

Plotki o NPCach

Sam (z Thais)

Niektórzy twierdzą, że NPC Sam z Thais zakochał się w Hannie - handlarce kosztownościami i mówią, że nie widzą go w swojej kuźni, ale to tylko plotka...

Amber (z Rookgaardu)

Według niektórych źródeł Amber jest płatną zabójczynią.

Hardek (z południa Thais)

Plotki głosza, że NPC Hardek to nielegalny handlarz bronią i opancerzeniem, ponieważ nie zawsze zastaniemy go tam gdzie powinien być, lecz można go znaleźć handlującego nielegalną zbroją na Fibuli, lecz nikt tego na razie nie udowodnił...

Santa Claus

Podobno daje pluszowego misia pierwszej osobie na serwerze, która się do niego zgłosi. Mówi się też, że ktoś kiedyś dostał od niego Magic Longsword.

Plotki o graczach

Crimson Mickey ze świata PvP-enforced (teraz Hardcore PvP) Inferna posiada Amulet of Loss (formalnie na serwerach tego typu nie ma AoLi). Jak twierdzi Hurtful Bolo zlootowany zostal ten naszyjnik podczas 5 urodzin Tibii.
Od Update 8.53 na światach Hardcore PvP można normalnie zdobywać te amulety, więc tenże amulet odszedł w zapomnienie.

Zobacz też