Skocz do: Nawigacja, szukaj

Przedmioty

Czy wiesz, że... ze świnki skarbonki można wyciągnąć ponad 5000 gp? Jest to zupełnie losowe, a rekord należy do Tylafa, który podobno wyciągnął 6001 gp. Przeważnie jednak można z niej wyciągnąć około 400 gp. Świnka skarbonka jest również związana z pewnym osiągnięciem.

Czy wiesz, że... w zapowiedzi łatki 8.41 Amulet of Loss miał zostać zamieniony w Broken Amulet? Wiele osób kupiło te amulety z myślą o zysku, ale ostatecznie amulety zostały w grze, ze względu na graczy FACC.


Czy wiesz, że... założenie Stone Skin Amuletu (-80% obrażeń fizycznych i od śmierci) i Might Ringa (-20% obrażeń) nie da ci pełnej obrony? Będziesz wciąż otrzymywać 2,5% siły ataku.

Czy wiesz, że... dawniej sera nie można było składać na kupki? Tak samo winogron.

Czy wiesz, że... pierniczki można wypiekać tylko na piecach Mikołaja?

Czy wiesz, że... na test serwerze 8.5 Magiczna Pochodnia miała 38 obrony i dodawała 100 punktów szybkości.

Czy wiesz, że... atak Ice Rapiera kiedyś był równy 100?

Czy wiesz, że... w większości, książek i dokumentów można napisać 1023 znaków, w zawieszkach pocztowych 79, w zwojach 511 znaków, a w listach 1999.

Czy wiesz, że... twarz na Medusa Shield jest taka, jak na Stone Skin Amulet? Medusa Shield.gifStone Skin Amulet.gif

Czy wiesz, że... korona na Purple Tome Purple Tome.gif jest identyczna, jak ta na Castle Shield? Castle Shield.gif

Czy wiesz, że... Frozen Starlight Frozen Starlight.gif wygląda tak samo, jak gwiazdka na Elven Amulet? Warto wspomnieć że kiedyś pełniła też funkcję grafiki podczas wystrzału energii, na przykład z różdżki. Elven Amulet.gif

Czy wiesz, że... Magic Plate Armor możesz sprzedać Samowi za jedynie 6400 gp a u H.L. za 720 gp. Podobno kiedyś jeden z graczy sprzedał w ten sposób ową zbroje.

Czy wiesz, że... Płyn z Large Amphora.gif możesz przelać do Mug.gif a potem z powrotem do Large Amphora.gif i nic nie ubędzie, ponieważ nie można kontrolować ilości płynów w pojemnikach?

Czy wiesz, że... Dwie miotły wiedźmy Witch Broom.gif ważą 6.66 oz., co jest prawdopodobnie odzwierciedleniem ich złej natury (666 to liczba szatana).

Czy wiesz, że... Fire Sword wygląda jak płonący Rapier? Rapier.gif Fire Sword.gif

Czy wiesz, że... Bloody Edge wygląda jak zniszczone Sabre? Sabre.gif Bloody Edge.gif

Czy wiesz, że... Aby szybko sprawdzić ile złota Gold Coin.gif masz w plecaku wystarczy ustawić gold coin na Hotkey'u?

Czy wiesz, że... Na zdjęciu przedstawiającym podsumowanie update 8.54, pokazano wiele Zaoańskich broni, w tym jedną, której na ma w plikach graficznych gry. ZaoWeapon.gif

Czy wiesz, że... Dragon Scale Mail jest zielony, a Dragon Lordy i Frost Dragony, z których wypada są czerwone i niebieskie? Dragon Scale Mail.gifDragon Lord.gifFrost Dragon.gif

Czy wiesz, że... Blood Orb Blood Orb.gif wygląda tak samo, jak bąbelki lawy?

Czy wiesz, że... Ruthless Axe to obosieczny (i oburęczny) Steel Axe? Ruthless Axe.gif Steel Axe.gif

Potwory

Czy wiesz, że... według legend, podczas wojen dżinów zielone dżiny sprzymierzyły się z nieumarłymi, a niebieskie z ludźmi?

Czy wiesz, że... gdy zabijemy Centipede, będzie pod nią szlam, ale gdy będziemy chcieli nalać sobie "soku" z jej ciała otrzymamy krew? Podobnie dzieje się z karaluchem, na dodatek jego ciała nie można przesuwać.

Czy wiesz, że... Cockroach to najsłabszy potwór w Tibii? Wcześniej był to Butterfly.

Czy wiesz, że... Potwory mogą trenować swoje umiejętności tak samo, jak gracze?

Czy wiesz, że... Po użyciu jaja pająka (spider egg) może z niego "wyskoczyć" pająk, trujący pająk lub tarantula?

Czy wiesz, że... Frost Dragon Hatchling Frost Dragon Hatchling.gif ma w sobie krew Blood.gif, podczas gdy z jego dorosłej wersji Frost Dragon.gif, nie można zebrać nic (podczas walki bronią zadającą obrażenia fizyczne, pojawia się jedynie rozprysk, taki jak na potworach nieumarłych Exori.gif). Podobnie jest z bossem bonelordów The Evil Eye. Gdy zadamy mu obrażenia fizyczne, na ziemi pozostanie "blood spot", zaś gdy uderzymy Elder Bonelorda, pojawi się plama szlamu.

Czy wiesz, że... Duch pirata Pirate Ghost.gif jest przedstawiony jako duch całkowicie niewidzialny (widoczny jest sam latający płaszcz oraz czapka), podczas gdy normalny duch Ghost.gif nie jest? Ponadto, duchy mimo swojej niematerialności zadają obrażenia fizyczne, nie robią się niewidzialne, a ich ciała są w pełni materialne (można je przesuwać).

Czy wiesz, że... mumia faraona jest dwa razy większa od zwykłej mumii? Mummy.gif Mahrdis.gif

Czy wiesz, że... "ciało" martwego Wispa wygląda jak Magic Sulphur? Wisp.gif Magic Sulphur.gif

Postacie

Czy wiesz, że... pierwszą osobą, która zdobyła poziom 400 jest Lord'Paulistinha? Obecnie jego postać została usunięta, lecz sam owner nie zakończył przygody z Tibią i gra na innych kontach.

Czy wiesz, że... pierwszym graczem, który uzyskał trzycyfrowy poziom na Rookgaardzie jest Sunrise?

Czy wiesz, że... pierwszym graczem, który przekroczył 300 poziom jest Polak. Jego postać to druid - Mateusz Dragon Wielki?

Czy wiesz, że... najprędzej zdobytym 100 lvl jest w niecałe 10 dni (dokonał tego Pookienator), a 200 lvl w 153 dni?


Miejsca

Bramka 999 poziomowa

Czy wiesz, że... domek Świętego Mikołaja jest na Vedze?

Czy wiesz, że... Mikołaj ma jednego pomocnika Ruprechta?

Czy wiesz, że... w podziemiach Banuty jest niecodzienna bramka poziomowa? Ponadto, dzięki błędowi w grze na Test Serwerze okazało się, że po wejściu w teleport nic się nie dzieje.

Czy wiesz, że... Ankrahmun jest najbezpieczniejszym miastem w Tibii, ponieważ całe Ankrahmun jest złożone z piramid i wystarczy tylko, że wejdziesz na nię i już już cię nie zabije, gdyż na piramidach jest strefa ochronna.


NPC

Czy wiesz, że... wiele nazw NPC pochodzi od prawdziwych miejsc, firm, czy ludzi, a w Venore wszyscy strażnicy mają imiona pochodzące od znanych aktorów filmów walki? Niektóre z nich są jednak zmienione np. Ukea, postać sprzedająca meble, od Ikea. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Czy wiesz, że... Święty Mikołaj jest we wszystkich miastach, w tym samym czasie?

Czy wiesz, że... Aruda, która kręci się po ulicach Thais może cię okraść? Kiedy z nią rozmawiasz, a ona odpowie Sorry, I was distracted. oznacza to że zabrała ci trochę pieniędzy.

Czy wiesz, że... Podczas zimowej aktualizacji 8.4 zostało wprowadzonych trzech NPC od których najpierw bierze się misję lub rozmawia, a pod koniec się ich zabija? Są to: Pythius The Rotten (NPC) jako Pythius The Rotten, Armenius (NPC) jako Armenius oraz Azerus jako Azerus.

Czy wiesz, że... sprzedawczyni w sklepie magicznym w Carlin, Rachel, zaatakuje Cię, jeżeli ją okłamiesz? Po przywitaniu się pyta: "Welcome, brother Gracz! Wasn't your name Gracz?". Jeżeli odpowiesz "no", Rachel krzyknie: "First lesson: DON'T LIE TO RACHEL!" i spowoduje twoje podpalenie. (Rachel zachowuje się tak tylko w stosunku do magów)

Historia

Czy wiesz, że... Tibia City, teraz Thais, było kiedyś jedynym miastem w świecie Tibii?

Czy wiesz, że... Edron było pierwszą wyspą dla posiadaczy premium account?

Czy wiesz, że... kiedyś na Rookgaardzie, Obi, Dixi, Al Dee, Lee'Delle i Norma sprzedawali to samo. Po Update 8.2 podzielili się obowiązkami.

Czy wiesz, że... kiedyś Speary się nie łamały i zostawały w miejscu uderzenia?

Czy wiesz, że... kiedyś Hunting Spear był zaliczany do toporów?

Czy wiesz, że... kiedyś nie było możliwe otworzenie tajemniczej paczki? (pojawiał się komunikat - You don't think it's appropriate to open it ... yet.). Po aktualizacji Tibii do wersji 8.5 można z niej wyciągnąć tajemnicze narzędzie.

Czy wiesz, że... kiedyś czarów uczono się ze zwojów?

Czy wiesz, że... do wersji 7.81 można było obsługiwać dwie tarcze naraz? Pomimo tego, nie zwiększało to prędkości zdobywania umiejętności obrony tarczą.

Czy wiesz, że... w 1999r. z gry zostały usunięte takie przedmioty, jak Threebladder Sword i Demon Powered Shield?

Czy wiesz, że... kiedyś Dragon Claw była zielona Old Dragon Claw.gif, podczas gdy Demodras Demodras.gif jest czerwony?

Czy wiesz, że... Z białego Polar Bear Polar Bear.gif wypadał brązowy Bear Paw Bear Paw.gif? Po aktualizacji 8.54 zmieniono na Biały Polar Bear Paw Polar Bear Paw.gif.

Czy wiesz, że... Wooden Wand została zamieniona na Quagmire Rod, a potem Terra Rod (której grafika się nie zmieniła)? Wooden Wand.gifQuagmire Rod.gifTerra Rod.gif

Czy wiesz, że... Elven Wand została zamieniona na Tempest Rod, a potem na Hailstorm Rod Elven Wand.gifTempest Rod.gifHailstorm Rod.gif

Czy wiesz, że... Wand of Might została zamieniona na Volcanic Rod, a potem Necrotic Rod? Wand of Might.gifVolcanic Rod.gifNecrotic Rod.gif

Czy wiesz, że... Green Spell Wand została zamieniona na Wand of Plague, a potem Wand of Decay? Green Spell Wand.gifWand of Plague.gifWand of Decay.gif

Czy wiesz, że... Ritual Wand została zamieniona na Wand of Inferno? Ritual Wand.gifWand of Inferno.gif

Czy wiesz, że... Conjurer Wand została zamieniona na Moonlight Rod? Conjurer Wand.gifMoonlight Rod.gif

Czy wiesz, że... Golden Wand została zamieniona na Snakebite Rod? Golden Wandb.gifSnakebite Rod.gif

Czy wiesz, że... Blue Spell Wand została zamieniona na Wand of Vortex? Blue Spell Wand.gifWand of Vortex.gif

Czy wiesz, że... Red Spell Wand została zamieniona na Wand of Dragonbreath? Red Spell Wand.gifWand of Dragonbreath.gif

Czy wiesz, że... Yellow Spell Wand została zamieniona na Wand of Cosmic Energy? Yellow Spell Wand.gifWand of Cosmic Energy.gif

Czy wiesz, że... kiedyś w Tibii istniał Amulet of Life który zabezpieczał przed stratą ekwipunku oraz punktów doświadczenia i umiejętności w przypadku śmierci, lecz został wycofany i zamieniony w Broken Amulet? Amulet of Life.gifBroken Amulet.gif

Czy wiesz, że... chociaż usunięto różdżki Red Spell Wand.gif Green Spell Wand.gif Blue Spell Wand.gif Yellow Spell Wand.gif,jedna grafika nadal jest używana jako Magic Light Wand? Magic Light Wand.gif

Czy wiesz, że... na test serwerze update 8.1 grafiki spontanicznych czarów obszarowych dla druida były inne?

Czy wiesz, że... kiedyś runę Sudden Death mógł robić Sorcerer od 15 levela? Po aktualizacji 8.0 wymagania wszystkich run zmieniły wymagania.

Czy wiesz, że... goblinowi zmieniła się twarz, a posąg goblina ma ciągle starą? Goblin.gif Goblin Statue.gif

Czy wiesz, że... pod Foldą była kiedyś lawa a zamiast żywiołaków wody występowały tam żywiołaki ognia?

Czy wiesz, że... obrażenia zadawane z wybuchowych strzał zależały kiedyś od poziomu magicznego, a nie, jak teraz od umiejętności walki na odległość?

Pozostałe

Czy wiesz, że... pod wodą można rozpalić ogień i rozlać wodę?

Czy wiesz, że... Według legend świat Tibii jest płaski, a istnieje globus?

Czy wiesz, że... Gamemasterzy mają własną wyspę, niedaleko Isle of Kings? Dostęp do niej mają tylko oni. Kiedyś zabierali tam niektórych PK, aby ich karać. Zaprzestali tego po wprowadzeniu do gry systemu czaszek. Pawdopodobnie teraz, po usunięcia mistrzów gry, będzie to wyspa tylko członkówCipSoftu.

Czy wiesz, że... w Tibii można pływać?

Czy wiesz, że... podobnie jak nazwa "Tibia" (znacząca po łacinie kość piszczelową) tak i Fibula to jedna z kości w ludzkiej nodze - kość strzałkowa?

Kolejną nazwą kojarzącą się z anatomią jest Mount Sternum - "sternum" po łacinie znaczy "mostek" oraz Femor Hills - "femur" po łacińsku oznacza kość udową.

Czy wiesz, że... najszybsze przejście Rookgaardu trwało zaledwie ok. 15 sekund?

Polegało to na tym, że gracz mający 6 lvl bił Behemothy tak długo, aż doszedł do momentu, gdy zabicie ich dałoby mu 4200 Exp.
Następnie zginął i pojawił się na Rookgaardzie, a jego kolega dobił potwory. Od razu na liczniku expa pojawił mu się 8 Level.

Czy wiesz, że... Tibia.pl powstała 07 lipca 2003 roku, a od dnia 06 maja 2008 nie jest już Supported Fansite.

Czy wiesz, że... język Bonelordów nazywany jest 469 i nie został jeszcze odcyfrowany? Najprawdopodobniej nie da się tego uczynić a książki to tylko element większego questu.

Czy wiesz, że... dla każdej profesji, na tym samym levelu suma życia, many i udźwigu jest taka sama?

Czy wiesz, że... Hero wyglądał prawie tak, jak Gamemaster przed update 8.4? Hero.gifGM.gif

Czy wiesz, że... chociaż podczas update 8.4 zmienił się outfit mistrza gry to na stronie głównej, na przycisku do sekcji Support dalej jest stary outfit?

Czy wiesz, że... kiedyś wynajem domku odbywał się poprzez tak zwanego lostboy'a, czyli żywą osobę zajmującą się ich wynajmowaniem?

Czy wiesz, że... inkantacje wszystkich czarów są w języku łacińskim?